DO CZEGO SŁUŻY ?

Marker karpiowy ( z angielskiego Fishing Carp Marker Pole )  służy nam do oznaczenia naszego łowiska. Czyli taką tyczkę ustawiamy w takim miejscu w którym nęcimy. Ułatwia nam to nęcenie lub też odszukanie miejsca na tafli wody w którym chcemy postawić zestaw. W szczególności trudno trafić do takich miejsc w nocy. Dlatego jest on niezbędny do oznaczenia naszego miejsca w którym łapiemy.

JAKI WYBRAĆ ?

Na rynku mamy kilka różnego rodzaju markerów które służą nam do oznaczania łowiska. Są zwykłe czyli w postaci litery H które same się rozwijają. Jednak często w tego rodzaju znacznikach może nam się wplątać żyłka i to jest jego największym minusem.

Dlatego też polecamy używać tyczkowe znaczniki, dodatkową zaletą będzie to jeżeli będą one świecące. W szczególności w nocy jest to bardzo przydatna funkcja. Taką bojkę widać z dość dużej odległości dlatego nie będziemy mieli wtedy żadnego problemu z odnalezieniem miejsca wywożenia naszego zestawu. Polecamy oczywiście ten naszej firmy Undercarp o którym więcej informacji w dalszej części artykułu.

MARKER ŚWIECĄCY W NOCY CZY ZMIERZCHÓWKA ?

Tutaj chcieliśmy posłużyć się naszymi markerami Undercarp które są świecące – czas świecenia jest bardzo długi wynosi od 14 dni do nawet jednego miesiąca na dwóch zwykłych paluszkach AAA. Dlatego też nie ma potrzeby zakupić tyczki z opcją czujnika zmierzchu która zwykle jest dużo droższa od rozwiązania naszej firmy.

MARKERY UNDERCARP

PODSTAWOWE INFORMACJE O NASZYCH KARPIOWYCH MARKERACH ŚWIECĄCYCH UNDERCARP

  1. Długość to 6 metrów – 5 elementów x 1 metr oraz dwie końcówki po  0,5 metra
  2.  4 kolory – mamy dla Was: niebieski, zielony, żółty orz czerwony
  3.  Dioda LED – zasilana 2 bateriami AA czyli zwykłe paluszki które nie są w komplecie.
  4. Czas świecenia od 14 do nawet 30 dni.
  5. Zasięg czyli widoczność światłą LED to nawet 500 metrów w dobrych warunkach.
  6. Średnica rurki 22mm
  7.  System łączenie – specjalne zatrzaski
  8. Wodoszczelność – IP68
  9. System włączenia / wyłączenia – szybki system przekręcenia klosza diody.

 

ELEMENTY MARKERA


Klasyczny zestaw wędkarski składa się z  sześciu gotowych elementów w tym pięć elementów które są długości jednego metra oraz dwa elementy o długości 50 cm – w tym jeden element to system świecący w nocy. Do tego oczywiście mamy również naturalne obciążenie o masie około 1,8-1,9 kg.

CIĘŻAREK – NATURALNY KAMIEŃ

Naturalne dociążenie o masie 1,8 – 1,9kg – w wypadku utraty neutralny dla środowiska wodnego.

System wpinania i wypinania tyczki do ciężarka – prezentacja jak to działa na poniższym filmie wideo.

DIODA LED

Oświetlenie led które zastosowaliśmy w  produkcie jest widoczne nawet z odległości 500 m. Wszystko to dzięki nieregularnemu kształtu głowicy LED.

Prosty sposób włączania/wyłączania markera oraz wymiany baterii, ponieważ wszystko jest wodoodporne i aby włączyć marker wystarczy oczywiście najpierw odkręcić głowicę i włożyć do niej baterię i dokręcić do momentu aż dioda się zapali. Analogicznie robimy jeżeli chcemy wyłączyć światło tylko tym razem wystarczy że delikatnie odkręcimy głowicę i światło gaśnie.

Prezentacja na poniższym filmie


ŁĄCZENIE SEKCJI MARKERA NA ZATRZASKI – PROSTY I SZYBKI SYSTEM

Poszczególne tyczki łączone są za pomocą specjalnych zatrzasków. Prosty i bardzo szybki system dzięki któremu możemy mieć bojkę o dowolnej długości. W zestawie jest 6 metrów jednak nie ma problemu aby dokupić dodatkowe sekcję i wydłużyć tyczkę o dowolnej długości.

 

Sprawdź nasz markery w sklepie – > https://undercarp.pl/katp/markery-karpiowe/

Dodatkowo do markerów możemy dokupić osobno pokrowiec do ich transportu oraz przechowywania. W ofercie firmy znajdziemy uniwersalny pokorowiec, który pomieści 1,2 i 3 kompletne markery wraz z obciążeniem.

POKROWIEC NA MARKERY KARPIOWE

Na samym dole naszego pokrowca Undercarp mamy suwak dzięki któremu możemy od dołu włożyć maksymalnie trzy obciążenia do markera. Gdy już je włożymy dopiero wtedy od góry wkładamy rurki i inne elementy tego całego zestawu

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here