Czy karpie widzą kolory ?

1

Według badań naukowych opracowanych w czasopismach karpie widzą kolory i mogą je rozróżniać z taką intensywnością jak my. W rzeczywistości, karpie jak i inne ryby mają w pełni rozwiniętą wizję kolorów. Ich oczy zawierają zarówno receptory pręcików jak i czopków, które działają w podobny sposób jak nasze oczy, co potwierdzają dowody na to, że wyraźnie widzą kolory. Jednak ważne jest aby pamiętać, że ich oczy rozwinęły się, po to  aby widzieć w słabym świetle pod powierzchnią wody. To prawdopodobnie oznacza, że ​​widzą lepiej niż my.

Podsumowując: karp może naprawdę bardzo dobrze widzieć w kolorze, wychwytując naprawdę malutkie przynęty, szczegóły w czystej wodzie.

Co może się wydawać ciekawe?  Oczy karpi ewoluowały tak, by dobrze widziały pod powierzchnią wody. Gdy wyciągamy karpia z wody i trzymany na powietrzu, stają się bardzo krótkowzroczne. To działa odwrotnie dla ludzi, gdy otwieramy oczy pod wodą, świat jest nieostry, CHYBA, że zakładamy gogle, dzięki którym nasze oczy mają kontakt z powietrzem.

Podsumowując, karpie widzą kolory naprawdę dobrze, przy czystej wodzie są w stanie wychwycić nawet najdrobniejsze szczegóły, dlatego wskazane jest stosowanie kamuflażów przede wszystkim w płytkich, czystych jeziorach.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here