Często zadajemy sobie pytanie nad wodą podczas zasiadki, co mamy wrzucić do naszego materiału rozpuszczalnego ?. Najczęściej przez karpiarzy do woreczków PVA jest wrzucany pellet, który bardzo szybko pracuje w wodzie jednocześnie skutecznie przyciąga ryby w nasze łowisko.  Osobiście radzę Wam jeżeli używacie pelletów do materiałów rozpuszczalnych to polecam aby użyć granulatów o różnej średnicy oraz koloru.

drobny pelletDrobny pellet wspaniale się sprawdza w zimniejszych porach roku.

Różnej średnicy pellety, wspaniale się sprawdzają, ponieważ gdy rozpuści się najmniejszy pellet to te o większej średnicy jeszcze zostaną w naszym łowisku i będą wspaniale wabić ryby.  Napełniając woreczek pelletem możemy także użyć kulek proteinowych w całości lub pokruszonych na małe kawałki. Zwłaszcza w zimniejszych porach roku stosujemy także jako zanętę do woreczka zanętę sypką czyli tak zwany stick mix.

stick mixOdpowiednio przygotowany stick mix zapewni nam wspaniałe osiągi.

Możemy także dopalić naszą zanętę używając karpiowych dopalaczy między innymi: boostery, dipy, liquidy. Musimy zwrócić uwagę podczas dopalania przynęty, czy atraktor, którego używamy nie rozpuszcza materiałów PVA w przeciwnym razie nasza praca pójdzie na marce, ponieważ woreczek zamiast rozpuścić się w wodzie rozpuści nam się na brzegu. Oczywiście do woreczków, siatek i innych materiałów PVA możemy wrzucić praktycznie wszystko zaczynają od drobnych pelletów aż po nasiona i inne przynęty. Pamiętajcie aby zawsze zanim wrzucimy naszą zanęto do materiałów rozpuszczalnych aby zanętę dobrze wymieszać w jakimś pojemniku.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here