Kiedy pojawimy się na łowisku, mamy na głowie dylemat jakie miejsce wybrać i gdzie.W głębszej wodzie ustawić nasz marker czy na płytszej wodzie? Może tam gdzie znajduje się roślinność nad dnie a może tam gdzie jest nie ma?

Odpowiednie wysondowanie i zlokalizowanie żerowiska karpi zapewni nam wspaniałe osiągi, w przeciwnym razie nasza zasiadka zakończy się bez ryby o kiju. Bardzo często karpie łowimy na płytkich akwenach nie przekraczających czterech metrów głębokości niedaleko od podwodnych roślinności lub zawad i korzeni, co nie znaczy że w głębinach nie kryją się większe osobniki karpi.

Głębsze łowiska o czystym dnie są omijane przez karpiarzy. Lecz niesłusznie, ponieważ gdy woda jest zimna ryba schodzi na głębszą wodę i w okresach jesiennych należy karpie szukać w głębszych miejscach w okolicach spadów i podwodnych górek.Karpie kochają przebywać w płytkich zatokach, w których mają masę pożywienia, które znajduje się na dnie.

Najczęściej są to całe zbiorowiska ochotek, małży, raków i innych karpiowy przysmaków. Łowienie karpi w łowisku o czystym dnie jest łatwe w porównaniu do łowienia i nęcenia karpi wśród roślinności, ponieważ w każdej chwili karp podczas holu może nam się zaplątać w podwodnych roślinnościach .

Dlatego łowienie w miejscach o czystym piaskowym dnie jest bardzo bezpieczne i daje nam większe pole manewru podczas holu ryby.  Łowiąc wśród podwodnych roślinności polecam punktowe nęcenie. Dobrymi karpiowymi miejscami są także obrzeża roślin .

miejsca przebywania karpi

 

fot.karpie w płytkiej zatoce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here