Węzeł bez węzła to jeden z najpopularniejszy przyponów karpiowych a także jeden z najłatwiejszych przyponów do wykonania. Coraz więcej głowie początkujący młodzi karpiarze zadają pytania Jak zrobić przypon na karpia ?. Postanowiłem napisać artykuł w którym to właśnie przedstawię krok po kroku jak wykonać przypon karpiowy.Przypon na karpia węzeł bez węzła jest bardzo łatwy do wykonania. Poniżej przedstawię krok po kroku jego wykonanie.

KROK 1

Na samym początku musimy odmierzyć odpowiednią długość plecionki, z której później wykonamy przypon.

przypon karpiowy na karpia

KROK 2

Po odmierzeniu plecionki odcinamy przygotowany odcinek

na karpia przypon z włosem

KROK 3

Następnie na jednym z końców plecionki zawiązujemy pętle, która posłuży jako włos

przypon karpiowy na karpia z włosem

KROK 4

Gdy już mamy zawiązane oczko, które będzie włosem karpiowym z przyponie przechodzimy do dalszego etapu wiązania przyponu karpiowego. Jeżeli zależy nam na odpowiedniej długości naszego włosa to najlepiej przed zawiązaniem przyponu na włos przeciągną przynętę, na którą będziemy łowili a następnie zabezpieczyć ją stoperem. Nasza przynęta znajduje się już na włosie ( w moim przypadku jest to kulka o średnicy 20 mm ). Teraz wolny koniec plecionki przekładamy przez oczko haczyka i regulujemy odpowiednią długość włosa.

przypon na karpia

KROK 5

Po wyregulowaniu włosa przechodzimy do wiązania przyponu. Obwijamy wolny koniec plecionki wokół trzonka haczyka do momentu aż plecionka spotka się z grotem naszego haka. Potem wracamy znów do oczka haczyka obwijając 3-4 razy i ponownie przekładamy koniec plecionki przez oczko.

Należy pamiętać aby zawsze przekładać plecionkę od strony zewnętrznej oczka do środka.

KROK 6

Nasz przypon jest już w pełni gotowy. Teraz pozostaje nam tylko dowiązać krętlik karpiowy lub zrobić pętlę, w przypadku gdy używamy kółek łączeniowych lub krętlików do szybkiej wymiany zestawu.

krętlik karpiowy

Wykonywanie przyponu karpiowego możecie zobaczyć także na poniższym filmie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here