Jak zrobić świecące hangery

0

Poniższy wpis przedstawia instrukcję jak łatwym i domowym sposobem wykonać samemu hangery mechaniczny sygnalizator brań do podwieszenia na żyłce. Hangery wzorowane są na produkcie firmy DAM nie posiadają tylko czujnika zmierzchu.

No to zaczynamy !!!

Do wykonania będziesz potrzebował prętów plexi o średnicy 20 mm. Bez problemowo znajdziesz je na allegro. Cena to około 12 zł za 10 cm. Przecinamy pręt na kawałki 5 centymetrowe, w tym przypadku na pół. Pamiętaj aby wybrać piłkę ręczną np. do metalu ponieważ piłka mechaniczna stopi materiał.

Wiercimy dziurę nie do końca, zostawiamy jakieś 2-3 mm. Bądźmy ostrożni, pręt jest dosyć kruchy i bardzo łatwo o uszkodzenie.
Szlifujemy nadając kształt naszemu hangerowi, pamiętajmy, że tworzywo łatwo się topi dlatego musimy uważać.
Jak zrobić hanger Wykonanie sygnalizatora brań
Do wykonania mechanizmu trzymania żyłki posłużą nam kulki łożyskowe oraz sprężynki dzięki temu mechanizm łatwo będzie się wypinał.
jak wykonać hanger
Tak będzie prezentował się mechanizm w środku naszego urządzenia do wkręcenia śrubki będziemy potrzebowali nagwintować gwint, można tak samo użyć kleju.
Jak naprawić
Następnie nawiercamy dziury od spodu pod diody led. Można użyć żarówek 3 v.
świecący hanger
Pod kabelki podpinamy złącze sygnałowe 2,5 aby później podpiąć je pod nasze sygnalizatory.
Wszystko dokładnie uszczelniamy, możemy wykorzystać kleje bezbarwne do klejenia łatek materiałów pvc znajdziemy to w Castoramie.
Wszystko działa, świeci żyłka, plecionka ładnie się wypinają. Jest to funkcjonalne i skuteczne.
Źródło wedkarskie-wyprawy.blogspot.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here