POŁOŻENIE

Jezioro jest położone na Pojezierzu Poznańskim w województwie wielkopolskim na terenie powiatu szamotulskiego w gminie Pniewy. Dokładnie jezioro znajduje się w mieście Pniewy. Wokół jeziora jest bogata roślinność taka jak: trzcina pospolita, tatarak czy też turzyca.

q5

fot. trzcina pospolita, która jest niemal wokół jeziora

q1

fot.ładnych krajobrazów nie brakuje

KILKA SŁÓW O ŁOWISKU

Jezioro Pniewy jest to jezioro morenowe. Ma kształt owalny.Jest dosyć płytkie oraz bardzo silnie zamulone. W okresie ostrych zim jezioro jest podatne na przyduchę. Posiada dopływ z jeziora Lubosz Wielki oraz odpływ rzekę Nagielnicę. Dno akwenu jest  zróżnicowane. Na jeziorze znajduje się wyspa o powierzchni 0,1 ha. W lecie przezroczystość wody wynosi 20 cm, natomiast wiosno 50 cm.Średnia głębokość to zaledwie 1,5m, natomiast najgłębsze miejsca to doły o głębokości 3 m. Jezioro zajmuję powierzchnię około 60 ha.

q2

fot.wieczorem można zaobserwować spławy ryb

RYBY WYSTĘPUJĄCE W JEZIORZE

Ryby jakie występują w jeziorze to: karpie, amury, węgorze, szczupaki, tołpygi, okonie, liny, karasie złociste, leszcze, krąpie, płocie, wzdręgi, ukleje i sandacze. Największe okazy jakie pływają w jeziorze to karpie i amury.

q4

fot.zatoka jedno z lepszych miejsc

INNE INFORMACJE

Nad brzegiem jeziora znajdują się kąpieliska oraz pizzeria i bar. Jezioro podlega Gospodarstwu Rybackiemu Lutom, którego właścicielem jest Szymon Jurgowiak jak i zarówno opiekunem. Na duże okazy karpi i amurów najlepsza przynęta to gotowana kukurydza oraz kulki proteinowe. Natomiast na pozostałe ryby sprawdzają się następujące przynęty: woblery, ziarna zbór, czerwone robaki, białe robaki, twistery, rippery,

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here