POŁOŻENIE

Jezioro Topielec położone jest w województwie Zachodniopomorskim w powiecie Koszalińskim w gminie Sianów.

t2

KILKA SŁÓW O JEZIORZE

Powierzchnia jeziora to 40 ha. Średnia głębokość waha się w granicach 1,5 m do 2m. Dno łowiska jest torfowe. Wschodni brzeg jeziora jest mocno zarośnięty głównie trzcinami oraz inną przybrzeżną roślinnością. Na łowisku obowiązuje metoda Złów i Wypuść! Obowiązuje także zakaz używania środków pływających. Dno pokryte jest w większej części warstwą mułu, spotkamy także twarde miejsca z piachem. Na dnie zalega bardzo wiele zaczepów, na które należy uważać.

t3

RYBY WYSTĘPUJĄCE W JEZIORZE

W jeziorze Topielec występują następujące ryby. Karp,Amur,Karaś pospolity,Karaś srebrzysty,Lin,Szczupak,Węgorz,Płoć,Okoń,

t4

INNE INFORMACJE

Łowisko jest własnością Okręgu PZW Koszalin a dokładnie koło PZW nr 64 Sianów. Na jeziorze obowiązuje regulamin RAPR PZW. W jeziorze pływają karpie, które mają blisko 20 kg masy. Dojazd do jeziora jest bardzo prosty. Musimy jechać drogą krajową E-28 czyli dawna droga numer 6 do Sianowa, kierując się na Węgorzewo. Następnie mijamy kościół i po przejechaniu około 300 metrów skręcamy w drogę asfaltową, która prowadzi do kopalni piachu. Droga jest po lewej stronie drogi. Gdy już dojedziemy do kopalni skręcamy w prawo i jedziemy około 900 metrów polną drogą do samego łowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here