Kupując nowe kije, gdy zaczynami karpiową przygodę lub gdy wymieniamy stare kije na nowe mamy wątpliwości jakie wędzisko kupić 3,60 m czy 3,90 m . Różnią się nie wiele, ponieważ dzieli ich tylko 30 cm a w praktyce to właśnie 30 cm ma bardzo wielkie znaczenie.

DSC01721

Teoretycznie dłuższe wędzisko służy do dalekich rzutów a 3,60 m do krótszych rzutów. Osobiście się z tym nie zgadzam, ponieważ długość wędziska powinna być dostosowana do upodobań każdego karpiarza. Jedni wolą dłuższe wędziska a drudzy krótsze kije. Ja osobiście używam kijków o długości 3,60 m, ponieważ wspaniale mi się holuję rybę ,zarzuca zestaw oraz ułatwia podbieranie ryby.  Jeżeli potrafimy dobrze wykonywać rzuty to wędziskiem 3,90 naprawdę rzucimy na daleką odległość , która nie będzie dostępna dla wędziska 3,60 m. Dłuższe wędki są także znakomite do łowienia na dalszych dystansach. Dla początkującego karpiarza wędzisko 3,60 będzie naprawdę wystarczające. Zaczynają karpiarstwo nauczmy się łowić kijami o miękkiej akcji, która uchroni amatorów przez spinaniem ryb. Gdy łowimy w trudnych łowiskach, w którym na dnie znajdują się korzenie i inne zaczepy warto kupić wędzisko twardsze o krzywej ugięcia 3,00 lub 3,5 lbs.Wybierają wędzisko 3,60 lub 3,60 nie dajmy się nabrać że dwa wędziska mają taką jaką krzywą ugięcia. Nie nawet jeżeli na wędzisku 3,60 jest napisane 3 lbs oraz na wędzisku 3,90 to samo to różnią się zdecydowanie. Wybierając kije 3,90 m o krzywej ugięcia 3 lbs polecam wszystkim szczególnie do metody oraz do rzucania z woreczkami PVA. Wybierając wędziska nie powinniśmy się sugerować że wędziskiem 3,90 dalej rzucimy a 3,60 bliżej nie oto uch chodzi zawsze kupując wędzisko musimy je złapać w ręce zobaczyć jak leży w dłoni.

1 KOMENTARZ

  1. Jestem nowicjuszem i kupiłem wedke mikado xplod tele carp 3,9 120gw sprzedawca zapewniał ze 3,5ibs ale nie czytałem w instr a na kiju nie pisze ale w sumie w miesiac czasu mam na kacie 3karpie 40cm 1 46cm i 1 49cm wedka jest jak dla mnie dobra czekam na cos wiekszego 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here