Łowienie w dużych zbiornikach zaporowych nie należy do najłatwiejszych. Dlatego postanowiłem napisać ten artykuł w którym opiszę jak łowić w dużych Zaborówkach.

WYBÓR MIEJSCA

Przed rozpoczęciem zasiadki musimy jak najwięcej dowiedzieć się o akwenie w którym będziemy łowili. Niezbędna będzie także obserwacja wody. Jak dobrze wiemy im większa woda tym trudniej znaleźć rybę. Jednak gdy znajdziemy miejsce w którym karpie systematycznie się pojawiają oraz żerują możemy przejść do nęcenia.

w duzych

NĘCENIE

Samo nęcenie w dużym zbiorniku wymaga od Nas czasu oraz poświęcenie. Przede wszystkim w dużych akwenach musimy nęcić dłużej aby zwabić ryby w nasze łowisko czyli obszar w którym będziemy łowili. Nęcąc w dużych zaporówkach polecam nęcenie dywanowe. Najlepiej wybrać sobie obszar o powierzchni minimum 10 metrów kwadratowych i w tym obrębie systematycznie nęcić. Jeżeli nie mamy pewności że wybraliśmy odpowiednie miejsce to możemy także usypać ścieżki z zanęty, które będą prowadziły do naszego miejsca. Natomiast gdy jesteśmy pewni swojego miejsca nie musimy tego robić. Osobiście przed zasiadką na dużej wodzi zaczynam nęcenie minimum tydzień przed zasiadką. Należy nęcić systematycznie najlepiej codziennie. Warto sprawdzić czy zanęta z naszego łowiska jest wyjada. Jeżeli tak to możemy zwiększyć dawkę zanęty. W skład mojej zanęty wchodzą: kulki proteinowe, Pelle o różnej średnicy a także ziarna takie jak kukurydza oraz konopie. Co do ilości zanęty to zestaw zanęcam około kilogramem zanęty. Jednak przed zasiadką należy nęcić w granicach 2-5 kg dziennie a czasem nawet więcej, aby mieć jakieś rezultaty.Więcej o nęceniu w dużych zbiornikach TUTAJ .

kulki na kilka dni

fot.porcja kulek na kilka dni nęcenia

ZATRZYMANIE RYBY W ŁOWISKU

Gdy będziemy mieli systematycznie brania na zasiadce musimy zatrzymać ryby w łowisku co jest kluczem podczas połowu w dużych zaporówkach. Krótko mówiąc gdy ryby wejdą nam w łowisko nie żałujmy zanęty!

DCIM100GOPRO

fot.zanęta, która z pewnością zatrzyma ryby w naszym łowisku

SPRZĘT

Odnośnie sprzętu nie mogę dużo powiedzieć, ponieważ odpowiedni wybór należy dostosować do warunków, jakie panują nad łowiskiem.  Jednak według mojego doświadczenia niemal zawsze na dużych zbiornikach łowimy z wywózki. W związku z tym niezbędny będzie środek pływający do wywożenia zestawów jak i do sondowania dnia czy też nęcenia. Jeżeli łowimy na dalszej odległości to polecam używać plecionki jako linki głównej, która zapewni nam idealne zacięcie ryby na większej odległości a także lepiej nam się napręży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here