Wszelakie ziarna to znakomite dodatki do karpiowej zanęty. Ziarna wspaniale komponują się z resztą składników naszej karpiowej zanęty.

Najczęściej jednak do zanęty używamy następujących ziaren: konopie, kukurydza. Te dwa rodzaje ziaren są podstawą niemal w każdej zanęcie oprócz oczywiście kulek proteinowych i pelletów.

Ziarna nadają się znakomicie do nęcenia dywanowego, gdy zależy nam abyśmy zanęcili jak największy obszar aby zwabić ryby w nasze łowisko z dużej odległości. Do nęcenia dywanowego kukurydza z konopiami to idealnie połączenie, do tego jeszcze kulki proteinowe i mamy wspaniała zanętę do dywanowego nęcenia.

Kukurydzę uwielbiają także amury. Na amura najlepsza jest kukurydza. Nikt mi nie powie że amur nie lubi kukurydzy, wręcz przeciwnie. Amury uwielbiają kukurydzę.

necenie kukurydzą

Na rynku karpiowym spotkamy także różne mieszanki ziaren. Takie gotowe zanęty na bazie ziaren są również skuteczne, ponieważ mamy pomieszane wiele odmian ziaren w jednym opakowaniu.

Ziarna świetnie nadają się także do nęcenia białych ryb a głównie leszczy, które też lubią kukurydzę. Jak dobrze wiemy leszcze bardzo często bywają przyłowem na karpiowej zasiadce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here