Zapewne istnieje 1000 i jeden sposobów na konstrukcję przynęt i ich prezentację. Ja chciał bym wam pokazać ciekawy i nie typowy sposób w jaki możemy zainteresować rybę.

przypon na karpia

Pierwszym z nich jest multi-włos, nie będę opisywał sposobu wiązania całego przyponu ale skupię się nad jego ostatnim elementem. Włos czyli miejsce mocowania przynęty, czy zawsze musi być takie same, otóż nie. Chcąc uatrakcyjnić mój zestaw końcowy stosuję mały trik do trzonka haczyka przywiązuję trzy włosy każdy innej długości. W ten sposób mogę ciekawiej za prezentować przynęty na przykład dwa ziarnka kukurydzy leżące swobodnie na dnie, a nad nimi na trzecim włosie unosząca się mikro kulka pop-up. Możliwość wykorzystania tej kombinacji jest ogromna wystarczy tylko pobudzić naszą wyobraźnię.

przypon karpiowy z włosem

Drugim ciekawym sposobem na nietypowe uzbrojenie przyponu w przynęty jest wykonanie trzech włosów na jednej pętli, brzmi niewiarygodnie a jednak. Ten sposób jest o wiele łatwiejszy do wykonania niż prezentowany wcześniej aczkolwiek nie mniej skuteczny.

wa5

Wykonanie takiego zestawu jest banalnie proste, jedyny warunek jaki musi być spełniony to użycie do tego włosa jedwabiście miękkiej plecionki, nie może ona ograniczać naturalnej prezentacji przynęty. Na plecionce wykonujemy dużą pętelkę za pomocą węzła samo zaciskającego się o długości minimum 3 cm.

wa6

Następnie na włos zakładamy przynęty i ustawiamy odległości po między nimi.

wa7

Tak przygotowaną pętelkę z przynętami dowiązujemy do trzonka haczyka i wiążemy cały zestaw.

wa8

Takiego typu prezentacja pozwala również na dowolną kombinację przynęt jednak naj bardziej odpowiednia jest do ziaren kukurydzy lub mini kulek.

Andrzej Walczak

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here