Lastia – ponad 15 lat na rynku przynęt karpiowych, to nie tylko tradycja i wieloletnie doświadczenie, ale również ciągłe udoskonalanie kuchni karpiowej oraz sukcesy teamów Lastia w organizowanych od lat międzynarodowych maratonach karpiowych i mnóstwo pięknych okazów łowionych w akwenach całej europy.

Wszystkie kolekcje kul proteinowych i innych produktów firmy Lastia składają się całkowicie z NATURALNYCH komponentów pozbawionych jakichkolwiek sztucznych konserwantów i dodatków. Wielu producentów chcąc przedłużyć okres przydatności, stosuje syntetyczne składniki do konserwowania kul proteinowych, gdyż jest to najtańsza i najprostsza, a zarazem najczęściej stosowana praktyka. Konserwowanie kulek ma zapobiegać efektowi działalności bakterii, rozkładających proteiny na proste aminokwasy, zapobiegając tworzeniu się szkodliwych i niebezpiecznych mikotoksyn oraz pleśni. Za sprawą użytych w konserwantach i aromatach związkach chemicznych przynęta jest mniej chętnie pobierana przez karpie a powtarzalność brań mizerna. Produkty Lastia zawierają naturalne konserwanty własnej receptury. Skład ten gwarantuje wysoką wartość odżywczą, a kulki Lastia są świetną alternatywą zarówno na krótsze jak i dłuższe zasiadki. Kule hakowe wytwarzane są z wysokiej jakości białka zwierzęcego, wyselekcjonowanych mielonych ziaren, najlepszych mączek rybnych, stymulatorów trawienia i wielu innych naturalnych komponentów. Skład ten gwarantuje wysoką wartość energetyczną i odżywczą, a boiliesy Lastia są świetną alternatywą tak na krótsze, jak i dłuższe zasiadki. W przestrzeganych proporcjach zawartości składu kul Lastia, donęcane karpie pozostają w bogatym w pokarm łowisku zanacznie dłużej a za sprawą wyjątkowych stymulatorów trawienia, żerująca ryba ma lepszą przyswajalność pokarmu i odpowiednią przemianę materii, co sprawia że nie zalega on w przewodach pokarmowych ryb. Wzbogacone oleje pochodzenia naturalnego, zwiększają atrakcyjność przynęty, dzięki czemu można osiągać sukcesy na przełowionych wodach o dużej presji wędkarskiej. Nieocenioną zaletą kulek Lastia jest ich naturalny aromat oraz to jak pracują w wodzie, tworząc miękką zewnętrzną otoczkę, uwalniającą bardzo szybko jej naturalne walory smakowo-zapachowe, przy czym środek pozostaje twardy, po to by nasza przynęta była odporna na atak drobnicy. Aby kule długo zachowywały naturalną świeżość, pakowane są w bardzo praktyczne opakowania z zapięciem strunowym.

Kolekcja LASTIA SILVER EDITION

To sztandarowa kolekcja kul hakowych oferowanych przez firmę Lastia wykonanych wyłącznie z naturalnych komponentów, ekstraktów i substancji pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Seria Silver oferowana jest w ponad dwudziestu nutach smakowo-zapachowych dzięki czemu nawet najbardziej kapryśne karpie znajdą w niej coś dla siebie.

Kolekcja LASTIA DIAMOND EDITION

DIAMOND EDITION to linia kulek wykonanych wyłącznie z naturalnych substancji. Składa się z wysokiej jakości białka zwierzęcego, najwyższej jakości białego mięso ryb, odżywek i specjalnie zmodyfikowanych włókien pektyny. Skład ten gwarantuje wysoką wartość odżywczą kulek. Korzystanie z najlepszych olejków eterycznych powoduje docieranie aromatu do każdego zakątka obławianego obszaru Nowe kulki są również przyjazne dla środowiska, całkowicie rozkłądają się nie pozostawiając śladów w wodzie. W linii tej dostępne są specjalnie wyselekcjonowane i dobrane smaki, uznane za najskuteczniejsze w połowie karpi. Są to : 3PLX – Ryba/Korzenie/Owoc, Magiczna Malina, Chilli Con Carne,  oraz Kałamarnica/Krab i Stek. Kulki DIAMOND występują również w wersji zadipowanej, co znacznie wydłuża ich czas pracy – idealne na długie zasiadki.

Kolekcja LASTIA ECONOMIC

Seria nieco tańszych kul hakowych, pozwalająca na połowy niezłych okazów przy nieco skromniejszym budżecie. Kule te cechują się stopniową rozpuszczalnością powierzchniową – aż do 12 godzin, w zależności od temperatury wody oraz ilości drobnicy w łowisku. Kule te rozpuszczają się stopniowo, uwalniając aromaty, podczas gdy środek pozostaje twardy. Aktualnie dostępne w trzech nutach aromatycznych: Brutal Fish, Fruit Coctail i Royal Pepper. Zalecane podczas krótszysz zasiadek i metod rzutowych
ze względu na szybszą pracę kul proteinowych.

Aktywatory

Produkt zawierający: białka, przyprawy korzenne, wzbogacony o oleje i betainę. Główną zaletą aktywatora jest stosunek wydajności i ceny. Jedna butelka wystarczy, aby podkreślić smak 5 kg zanęty, pelletu lub kulek. Wzbogacona w ten sposób zanęta staje się jeszcze bardziej atrakcyjna przyciągając zależnie od wybranej nuty zapachowej ryby wielu gatunków. Ponadto zawarte w płynie aminokwasy i specjalnie częściowo strawione białka powodują lepszą przyswajalność pokarmu, co za tym idzie zwiększenie metabolizmu ryb, a w konsekwencji lepsze pobieranie pokarmu. Zawarte przyprawy korzenne powodują lepsze trawienie pokarmu i nie powodują długiego zalegania pożywienia w przewodzie pokarmowym. Jeden z najważniejszych składników aromatycznych jakie wykorzystuje Lastia przy produkcji kulek. Aroma special jest wysoce skoncentrowanym płynem, składający się m. in. z betainy, olejów, aminokwasów powstających podczas rozkładu białek oraz wyciągów z substancji odżywczych. Używany głównie do produkcji kulek powoduje zwiększenie atrakcyjności przynęty względem naturalnego pokarmu.

Betamino Dip

Dip betaminowy wykonany z naturalnych esencji aromatycznych, wzmacniaczy, wyciągów, olejów i olejków eterycznych z dodatkiem betainy. Używany głównie do wzmacniania zapachu gotowej przynęty, od razu zmieniając ją w magnes dla karpi. Poprzez swoje aktywne składniki i jakość tworzy bardzo szybko szlaki aromatyczne, które skutecznie i szybko wabią ryby. Dipu Betamino można używać we wszystkich rodzajach materiałów PVA.

Linia Pop Up Bolies

W kulkach POP-UP zastosowano te same składniki co w kulkach tonących, dodając zmielony naturalny korek oraz więcej aromatu, który tworzy obłok zapachowy przyciągający karpie w łowisko. Kulki te mogą być stosowane solo w postaci pływającej oraz w połaączeniu z kulką tonącą jako tzw. bałwanek, co często poprawia efektywność oraz powtarzalność brań. Znakomita kombinacja składników odżywczych oraz esencji aromatycznych zapewnia długi okres pracy kulek pływających Lastia w wodzie.

NOWOŚCI FIRMY LASTIA.

Wśród nowości oferowanych przez firmę Lastia, szczególnym zainteresowaniem cieszy się seria produktów Exclusive Line L38 – obejmująca kule hakowe produkowane ze specjalnie selekcjonowanych mączek mięsnych i rybnych bez dodatków atraktorów zapachowych w trzech opcjach: Classic, Winter oraz Gammarus (z dodatkiem mielonych kiełży). Drugą nowością jest linia Carp World w której skład wchodzą m.in. kule hakowe Robin Red, Powder Booster w różnych nutach aromatycznych oraz Red Fire Liquid Food.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here