Nad zbiornikiem Rogi w Kędzierzynie – Koźlu w terminie 19 – 21 czerwca spotkały się dwie grupy zapaleńców w celu rozegrania zawodów karpiowych.

Wydarzenie to doszło do skutku dzięki współpracy i zaangażowaniu dwóch podmiotów: Koła PZW „Azoty” z K – Koźla (gospodarz wody) i Strzeleckiego Klubu Karpiowego „CYPRINUS” (pomysłodawca zawodów).

Trzydniowe zmagania ośmiu drużyn zaowocowały w pierwszej kolejności nauką pokory i stały się powodem przypomnienia i uświadomienia sobie, że „dzika woda” jest „dzika” nie tylko z nazwy. Znawcom tematu niczego nie trzeba tłumaczyć.

Na szczęście były też ryby.

Wyholowano w sumie pięć karpi, które spełniły wymagania regulaminowe, choć na brania do końca liczyli wszyscy. I zgodnie z zasadami sztuki karpiowania imali się różnych sposobów zwabienia i przechytrzenia cyprinusów, ale cóż z tarłem naprawdę trudno jest wygrać.

 

Dzięki tym nielicznym braniom udało się wyłonić zwycięzców:

– I miejsce – Piotr Małycha i Rafał Dąbek – SKK „CYPRINUS”,

– II miejsce – Michał Żminkowski i Krzysztof Siromski – SKK „CYPRINUS”,

– III miejsce – Marek i Filip Lubas – Koło PZW „Azoty”.

Łowcą największego karpia został Piotr Małycha.

Kolega Mirek Marczak właściciel firmy karpiowej „FOR CARP BAITS” i jednocześnie uczestnik zawodów ufundował specjalną nagrodę dla najmłodszego karpiarza – Filipa.

Wszystkim nagrodzonym – gratulujemy, a Mirkowi dziękujemy.

 

Podsumowując – pierwsze w historii 60 lat istnienia Koła „Azoty” – zawody karpiowe uznać można wbrew wszystkiemu za udane. Trzem drużynom udało się wyholować karpie z tej trudnej i wymagającej ale pięknej i urokliwej wody.

Organizatorzy – kolejny raz – stanęli na wysokości zadania i przeprowadzili zawody w świetnej, koleżeńskiej atmosferze. Zawodnicy dziękują za obiad, grill i kawę. Oprócz karpiowania był to też czas przeznaczony na rozmowy i planowanie. I już jest postanowione – impreza odbędzie się kolejny raz za rok. Już na nią zapraszamy!!

 

Szczególne podziękowania dla:

– Zarządu Koła „Azoty” w składzie: Andrzej Szkudlarek, Bernard Jendrzejczyk, Stanisław Łowicki, Zbigniew Chmura, Szczepan Kobiałka i Barbara Kobiałka;

– Zarządu i członków Klubu „CYPRINUS”: Tomasza Kołodzieja, Wojciecha Czapli, Michał Żminkowskiego, Rafała Dąbka i Krzysztofa Siromskiego za wkład pracy w przygotowanie zawodów.

 

Z wędkarskim pozdrowieniem: „WODOM CZEŚĆ

W.Czapla

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here