Ronnie rig – przypon o którym musisz wiedzieć wszystko

0

Działa podobnie jak Hinged Stiff Rig ale jego prezentacja jest “dyskretna” na dnie wody oraz niesamowicie skuteczna.

 

 

JESTEM W 100% pewny, że ​​Ronnie rig to przypon, który będzie działać bez końca, tak jak inne kluczowe zestawy, które od samego początku były dobre. Mechanika podobna jest do tej z Hinged Stiff Rig – ale z zaletą oferowania precyzyjnej “cichej, wyskakującej” przynęty i niesamowitej chwytliwości haka.

Hak CURVE SHANK o rozmiarze 4 jest idealny do takiego przyponu, jego przegięcie idealnie ustawia naszą wkrętkę z kulką tak aby reagował szybko i agresywnie. Taka innowacja na pewno zadziała także u ciebie.

Hak montujemy na krętliku karpiowym z kółkiem do szybkiej wymiany kliknij. Szybkozłączka jest umieszczona na trzpieniu naprzeciwko haczyka; uważamy, że najlepiej jest umieścić ją w miejscu, w którym trzonek znajduje się najdalej w zasięgu. Oznacza to, że funkcja zahaczania jest wzmocniona, a hak działa bardziej jak pazur, co daje super mocne zacięcie co najmniej cal wewnątrz jamy ustnej, w nożyczkach lub na dolnej wardze.

Dosyć istotną rzeczą, jest pokrycie połączenia za pomocą rurki termokurczliwej, która ustawia nasz krętlik z hakiem pod najbardziej efektywnym kątem. Ma to duży plus dzięki, któremu nasz zestaw końcowy nie będzie się “zmieniał” pod wpływem wirowania wody spowodowanym przez rybę czy to też nie będzie się toczył po dnie.

Jest to w istocie jeden z kluczowych aspektów Ronniego: jego zdolność do resetowania i pozostania w kluczowym miejscu do zacięcia ryby.

Kiedy i gdzie stosować ?

Można używać go w większości sytuacji, natomiast najczęściej stosujemy go w przypadkach gdy łowimy między roślinnością, w mule czy też na zwykłym żwirowym dnie. Na przykład przy żwirowym twardym blacie, użyjemy mniejszej jaskrawej kulki o średnicy 12 mm (na takie zestawy miałem najwięcej brań) pamiętajmy także o dobrej wyporności kulek, odgrywa to też dosyć istotną rolę.

Potrzebne materiały do zbudowania zestawu:

Hak, Stopery na hak, wkrętka do kulek, rurka termokurczliwa, krętlik z kółkiem do szybkiej wymiany, plecionka w otulinie, ochraniacz antysplątaniowy.

Szybkie wykonanie: 
Na hak rozm 4 / 6, nasuwamy około 8 mm rurki termokurczliwej od strony oczka następnie do oczka zapinamy nasz krętlik z kółkiem do szybkiej wymiany pamiętajmy aby zapinać go od wewnątrz haka do zewnątrz, nasuwamy rurkę na krętlik i podgrzewamy rurkę tak aby ładnie przylegała. Następnie wiążemy plecionkę do naszego kółka, jeśli używamy plecionki w otulinie pamiętajmy o ściągnięciu otuliny z końca tak aby później było około 2 cm plecionki bez otuliny przed naszym hakiem. Gdy mamy już zawiązane, na trzonek haka nakładamy wkręt do kulek a następnie stoper na hak. Tak wykonany zestaw na pewno przyniesie wam nie jedną rybę. Wszystkie materiały do użycia zestawu zostały podlinkowane.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here