Stolik dla wielu z Was może się wydawać jako zbędna rzecz na karpiowych zasiadkach. Jednak ja jestem przeciwnego zdania. Siedząc nad wodą z własnego doświadczenia wiem że nawet gdy mamy cały piórnik gotowych przyponów, które powiązaliśmy wcześniej w domu to i tak bardzo często wiążemy nowy przypon opierając się na miejscu w którym łowimy. Druga bardzo istotna sprawa. Spędzając swój czas na kilkudniowej czy nawet dłuższej zasiadce każdy z Nas musi coś zjeść. W związku z tym stolik w takiej sytuacji będzie również nie zastąpiony.Firmy karpiowe oferują szereg stolików zarówno większych jak i mniejszych. Każdy bez wątpienia powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Jaki powinien byś dobry stolik wędkarski?

Na to pytanie nie mogę udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy ma inny gust i każdy wybierze z pewnością inny stolik. Wielkość stolika musimy dopasować do własnych potrzeb. Jednak najważniejszą rzeczą w stoliku karpiowych są nóżki. Sami pewnie wiecie jak to bywa nad wodą. Brzegi nie są najrówniejsze, często nawet bardzo nierówne. Dlatego powinniśmy wybrać stoli, który posiada regulowane nóżki, dzięki czemu będziemy go mogli rozłożyć nawet na bardzo nierównym terenie.

stolik wędkarski

Druga bardzo ważna rzecz. Bardzo często na stoliku zakładamy też przynęty na włos i jak już wcześniej wspominałem wiążemy przypony i przygotowywujemy nasze zestawy końcowe. Po wykonaniu przyponu czy też zestawu drobne akcesoria takie jak igły itp. kładziemy zazwyczaj na stoliku. Bardzo często z niego spadają i się po prostu gubią. Aby temu zapobiec wybierzmy stolik z bocznymi ściankami , które uniemożliwiają spadnięciu z niego żadnego przedmiotu.

Podsumowując, warto aby stolik zamieścić na stałe w naszym karpiowym wyposażeniu, ponieważ w niektórych sytuacjach bywa niezastąpiony. Szczególnie polecam zaopatrzyć się w stolik osobą, które cenią komfort nad wodą na wysokim poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here