Kilka dni temu na łamach naszego portalu pisaliśmy o wygranej polaków w zawodach World Carp Masters. Jak wyglądała droga do wygranej ? O tym dowiecie się z poniższego wywiadu.

Po ciężkiej walce zajęliście pierwsze miejsce na World Carp Masters. Jak się czujecie po wygranej ?

Uczucie nie do opisania , życzę każdemu żeby choć raz coś takiego przeżył,zarówno my jak i nasi koledzy na WCC pokazaliśmy że Polacy potrafią łowić i trzeba się z nami liczyć nawet podczas tak prestiżowych zawodach jakimi są WCM czy WCC

world carp masters wyniki

Tak duże zawody wymagają odpowiedniego przygotowania? Opowiedzcie jak wyglądały przygotowania do zawodów.

Powiem szczerze że z mojej strony przygotowań jakiś większych praktycznie nie było, z racji że to Leszek dostarczył większość grubego sprzętu z Polski, ja natomiast dojechałem z UK z kolegą Anglikiem który też brał udział w zawodach, miałem że sobą dosłownie jedną torbę, 2 kije, alarmy i co najważniejsze przynęty ?

Jakie mieliście pierwsze wrażenie/ odczucie po dotarciu nad wodę ?

Wodę poznaliśmy już rok temu na pierwszej edycji WCM,  zakochaliśmy się w Lac du Der od razu, piękna, ogromna zaporówka z pięknymi dużymi karpiami, ponoć pływają tam co najmniej dwa okazy ponad 40kg! I sporo karpi ponad 30kg, więc potencjał wody jest niesamowity, tym właśnie sugerowaliśmy się przy podejmowaniu decyzji w których zawodach wziąć udział, WCM czy WCC, jako że odbywały się one w tym samym terminie, wybraliśmy Lac Du Der, i można teraz powiedzieć że był to strzał w dziesiątkę ?

Emocje podczas losowania pewnie były spore. Jak czuliście się po wylosowaniu stanowiska ?

Szczerze mówiąc po otwarciu losu, gdy zobaczyliśmy Peg 48, trochę się obaj zawiesiliśmy bo nie mogłem przez kilka chwil przypomnieć sobie gdzie to jest? ☺(to chyba właśnie przez emocje) dopiero po krótkiej chwili i spojrzeniu na mapę stwierdziliśmy zgodnie ze to może być “Hot spot” ? , obawiałem się tylko stanu wody który był dość niski na dużym zbiorniku i miał spaść jeszcze 3m podczas naszego tygodnia, nie wiedziałem jak to będzie wyglądało na małym zbiorniku gdzie znajdowało się nasze stanowisko, jak się okazało obawy były bezpodstawne ?

world carp masters wyniki

Miejsce w którym łowimy  w tego typu zawodach ma duże znaczenie. Opowiedzcie w jakich miejscach łowiliście ? Jaka głębokość wody i ukształtowanie dna?

Łowiliśmy na różnych głębokościach, od 1,5 do 3m,  mieliśmy piękna zatokę praktycznie dla siebie, coś pięknego, aż żal nam było odjeżdżać ?

Jaką obraliście taktykę nęcenia i łowienia? Skupiliście się na łowieniu punktowym czy łowiliście dywanowo ?

Na początku necilismy z umiarem żeby sprawdzić co się będzie działo, po dobie gdy już wiedzieliśmy że mamy rybę w łowisko zaczęliśmy sypać trochę więcej żeby przytrzymać rybę jak najdłużej i nie pozwolić jej się cofnąć głębiej w zatokę gdzie nie byli byśmy w stanie jej dosięgnąć, jako ze maksymalnie mogliśmy wozić zestawy na 350m a zatoka ciągnęła się dużo dalej

Co według was w takich zawodach jak World Carp Masters jest kluczem do zwycięstwa ?

Moim zdaniem kolejność jest następująca

1 Szczęśliwie polosować

2 Odpowiednio dobrać taktyke do danej chwili i wody

3 Przynęty, oczywiście muszą to być dobre i sprawdzone produkty ?

Czy macie jakieś plany po wygranej na założenie własnej firmy ?

Nigdy mnie w tym kierunku nie ciągnęło, myślę że Leszka też nie, cieszymy się z wygranej i narazie nie mamy żadnych planów,  a nie sorki, jest jeden plan, za rok obronić tytuł!!  ?

Dziękuję za udzielenie wywiadu i jeszcze raz w imieniu całej redakcji gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów na karpiowej ścieżce.

Też dziękuję w imieniu swoim Leszka i Andrzeja,  pozdrawiamy

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here