POŁOŻENIE

Zbiornik jest położony przepięknym miejscu. Wokół zbiornika widnieją malownicze krajobrazy takie jak góry, pola, lasy. Sam akwen położony jest nad rzeką Koprzywianką, która jest jego dopływem.  Łowisko znajduje się w miejscowości Szymanowice nieopodal Klimontowa.

k2

KILKA SŁÓW O ŁOWISKU

Jeden brzeg łowiska obłożony jest betonowymi płytami, na których są ławki z których możemy łowić. Natomiast przeciwny brzeg czyli brzeg od lasu jest naturalny oraz brzegi zostały umocnione kamieniami. Polecałbym używać statywów na tym łowisku, ponieważ ciężko poszukać miejsca w którym możemy wbić podpórki. Na łowisku nie możemy wędkować nocą.  Zbiornik jest bardzo młody o powierzchni 51 ha oraz głębokości od 1 metra do czterech. Od roku 2004 zbiornik jest systematycznie zarybiany karpiem oraz innymi rybami.  Warto pamiętać także że na łowisku jest zakaz używania środków pływających.

k3

RYBY WYSTĘPUJĄCE W ŁOWISKU

Ryby jakie występują w zbiorniku to: dorodne karpie i amury, okonie, szczupaki, wzdręgi, płocie, karasie, liny.

k4

JAK DOJECHAĆ

Do zbiornika prowadzi asfaltowa droga. Na początku musimy dostać się do Klimontowa a natomiast później kierować się w stronę cmentarza. Jak miniemy cmentarz to jedziemy za drogą i dotrzemy na łowisko. Tuż przy kąpielisku znajduje się bezpieczny parking dla wędkarzy.

k5

INNE INFORMACJE

Szymanowice wymagają dodatkowej opłaty, którą można wykupić w Klimontowie w sklepie wędkarskim.  Na duże okazy karpi oraz amurów najlepsza jest tradycyjna gotowana kukurydza oraz kulki proteinowe. Natomiast na duże szczupaki, których tutaj nie brakuje przynętą numer jeden są duże blachy, którymi musimy rzucać jak najdalej, ponieważ mniej więcej na środku zbiornika znajduje się korytu i duże okazy szczupaków najczęściej tam przebywają.  Karpiowe najlepsze miejsca są od strony leśnej. Warto wybrać się na zasiadkę i łowić właśnie w lesie, przed zatoką leśną.

k6

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here