Przynęta zapomniana już przez wielu wędkarzy a w szczególności przez tych najmłodszych karpiarzy. Dawniej karpie łowiło się na ziemniaki. Nie, nie to nie fake. W tym artykule przedstawimy sposób przygotowania ziemniaków (łatwy domowy sposób). Chyba większość z Was w domu ma tą przynętę :).

Co trzeba zrobić aby przygotować ziemniaki do łowienia. Proste należy je odpowiednio ugotować, gotujemy inaczej niż na obiad. Ale cały cykl jest prosty. Od początku… Do garnka z ziemniakami w mundurkach nalej wody, tyle aby całkowicie zostały przykryte. Pamiętaj staraj wybrać się je jednej wielkości, wtedy wszystkie będą równomiernie ugotowane. Jeśli woda zacznie się gotować gotuj je jeszcze przez 5 minut (po zagotowaniu i puszczeniu piany jaka wytwarza się poprzez wypłukiwanie się skrobi z ziemniaków). Następnie wylej wodę z garnka spłucz je zimną wodą w tym samym garnku nową wodę, nastaw na gaz do zagotowania i gdy świeża woda się gotuje z powrotem na 5 minut na tą gotującą wodę.
Po 5 minutach wylej wodę i zalej obficie zimną wodą, następnie po 10 minutach w tej zimnej wodzie wyjmij z gara do wysuszenia.

Dzięki temu etapowi ziemniaki mamy ugotowane, kleiste a się nie rozwalają.

Tym sposobem mamy jedną z naturalnych przynęt na karpia gotową, pamiętaj do łowienia i nęcenia pokrój ziemniaki w dosyć odpowiednie kostki rozmiarowo aby wyselekcjonować te ryby na jakich nam zależy. Jeśli zakładasz przynętę na włos zerkaj na zestaw często ponieważ to nie kulka proteinowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here