Nici PVA najczęściej stosujemy do zawiązywania worków PVA, które nie posiadają nici. Możemy także na nić PVA nawlec kilka całych kulek lub pokrojone kulki lub inne przynęty. Po nawleczeniu przynęt na nić dowiązujemy ją do naszego haczyka obok przynęty na włosie. Taki sposób wspaniale punktowo zanęca nasze łowisko oraz przechytrza karpie, ponieważ wśród wianuszka z kulek znajduje się kulka z haczykiem. Jak już wiemy karp podczas żeru jak natrafi na pożywienie to wciąga je jak “odkurzacz”. Takim sposobem przechytrzymy nawet najostrożniejszego karpia.
fot.wianuszek z kulek proteinowych
Taśmy PVA różnią się tym od nici że są o wiele cieńsze i szybciej i dokładniej rozpuszczają się w wodzie. Na taśmę PVA możemy także nawlec kulki proteinowe jak w przypadku nici. Taśma ma też inne bardzo ciekawe zastosowanie a mianowicie gdy łowimy w łowisku gdzie zalega podwodna roślinności i nie chcemy aby nasz haczyk zaplątał się w podwodnej roślinności zanim spadnie na dno to należy obwinąć taśmą pva kilka razy nasz haczyk. Takie rozwiązanie zapewni nam idealne położenie się haczyka na dnie, nawet w gęstej podwodnej roślinności.
fot.zastosowanie taśmy PVA
Podsumowując na rynku karpiowym spotkamy taśmy i nici PVA różnej długości, średnicy a także szybko rozpuszczalne lub wolno rozpuszczalne.