Dzisiejszym tematem są podbieraki w przedziale cenowym 100-200 zł. W tym pułapie cenowym już bez problemu wybierzemy coś dla siebie. Trwałego i wytrzymałego na więcej niż jeden sezon wędkarski. Przy wyborze podbieraka musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy, nie będę się chyba powtarzał (można zajrzeć do wpisu “podbierak karpiowy do 100zł) lepiej jednak przejść do konkretów.

Pierwszą opcja jaką chciałbym zaproponować jest podbierak Geonet tele clasic. Jego budowa wydaje się być solidna, zastosowana drobna siatka plus mocna sztyca na pewno nie zawiodą Was gdy nastąpi moment podebrania ryby.

Na kolejnym miejscu umiejscowiłem podbierak Jaxon Carp Lux z kilku powodów, cena jest dosyć atrakcyjna, konstrukcja oparta jest na metalowym łączniku, występuje drobna siateczka co będzie podnosiło stopień ochrony karpia.

Kolejne miejsce będzie należało do podbieraka Anacondy modelu Input I. Sam miałem przyjemność operowania tym modelem i mogę śmiało potwierdzić jego plusy. Co nas w nim interesuje ? Na pewno możemy tutaj zwrócić uwagę na kosz podbieraka jest on zrobiony z drobnej siatki, sztyca jak i łącznik są mocne, sztywne co nie powoduje dyskomfortu w podbieraniu ryby. Cena jest dosyć przystępna jak na takiej klasy podbierak.

I na ostatnim miejscu zamykają klasyfikację podbieraki od NGT model Carbon Landing Net 42 oraz Star Baits model Landing Net. Przy czym to model od marki Star Baits przewyższa nad modelem NGT. Po pierwsze jest tańszy, według mnie ma lepiej zbudowany kosz, różnica długości sztycy (8 cm) jaką NGT jest dłuższy nie ma tutaj jakiegoś dużego znaczenia. Warto także zwrócić uwagę na podbierak Prologic Firestarter. Przemawia za nim niska cena około 130 zł, solidna konstrukcja, metalowe łączniki większa frakcja siatki bocznej, może ułatwiać wypięcie haka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here