Igła karpiowa do mocowania kulek proteinowych to produkt który zawsze jest przydatny na każdej zasiadce. Przydaje się do kulek proteinowych,wiązania leadcoru czy nawet do przewlekania materiałów PVA. W tej kategorii znajdziecie między innymi przyrząd do zakładania pelletu , zaciskacz do węzłów oraz przyrząd do zakładania pianek podczas łowienia na Zig Rig'a.

Łowienie na method feeder stało się w ostatnim czasie bardzo popularne i skuteczne to właśnie w tej metodzie używamy małych przynęt takich jak kulki i pellety o średnicy 8-12 mm dlatego też właśnie w tej metodzie świetnie sprawdza się przyrząd do zakładania pelletu za pomocą którego założymy na nasz haczyk drobne przynęty.

Wiążąc przypony samemu musimy dobrze zacisnąć wszystkie węzły aby nasz przypon nie rozwiązał się podczas holu ryby. Zaciągając przypon rękami nigdy nie użyjemy takiej siły jak zaciskając przypon używając specjalnego zaciskacza do węzłów. Proste narzędzie jakim jest zaciskacz do węzłów ułatwi to zadanie. Bardzo często mamy taką sytuację że kulka proteinowa, którą chcemy założyć na Nas włos jest dosyć twarda i tradycyjną igłą do kulek jej nie przebijemy w takiej sytuacji niezbędne jest wiertło do kulek za pomocą którego przewiercamy naszą przynętę i dopiero potem za pomocą igły zakładamy przewierconą kulkę na nasz włos.