Pozycjoner haczyka dodatkowo pozycjonuje nasz hak atak aby jak najszybciej wbił się w momencie zacięcia w wargę karpia. Jego głównym zadaniem jest obrócenie haczyka w momencie brania tak aby wbił się w dolną wargę ryby. Najlepsze zapięcie ryby tak zwane książkowe to właśnie w dolną wargę i takie zadanie ma właśnie pozycjoner naszego haczyka.

W naszej ofercie znajdziecie je w różnych kształtach,kolorach oraz wielkościach. Każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie i odpowiednio dopasuje do swoich ulubionych przyponów. Bardzo często będąc na zasiadkach karpiowych mamy brania ale niestety zwijamy wędkę i na końcu zestawu nie ma ryby. To są tak zwane puste brania czyli mamy branie ryba pobiera naszą przynętę, lecz nie zacina się. Łowiąc na tradycyjne przypony bez zastosowania pozycjonera możemy wnioskować że powodem pustego zacięcia był źle wypozycjonowany hak, który nie obrócić się w dolną wargę ryby, która pobierała nasz pokarm i dlatego się nie zacięła. W pierwszej kolejności właśnie jak mamy puste brania powinniśmy na to zwrócić uwagę a dopiero potem szukać kolejnych przyczyn.

Tak naprawdę może być ich wiele. Na przykład mogliśmy zastosować zbyt duży rozmiar adaptera do naszego haczyka czy też przynęty i nie jest to odpowiednio wyważone i dlatego ryby nam się nie zacinają. Tak też oczywiście bywa. Jak wiemy każdy z Nas karpiarzy jedzie nad wodę po to aby coś złowić. Nikt nie lubi wracać z zasiadki zwłaszcza z długich zasiadek które trwają od kilku dni to nawet kilku tygodni bez brania, dlatego dobrze dobrany pozycjoner haczyka to podstawa w każdym przyponie karpiowym. Dlatego koniecznie musicie zwrócić na to uwagę wybierając się za ryby. W naszej ofercie mamy bardzo wiele przeróżnych modeli i kształtów oraz wielkości, więc na pewno dobierzecie odpowiedni do swojego przyponu.