Sposób mocowania przynęty oraz sama jej prezentacja w wodzie to bardzo istotna rzecz. Jak dobrze wiemy karpie zwłaszcza na przełowionych łowiskach nie są takie łatwe do złowienia, dlatego odpowiednia prezentacja przynęty bardzo często bywa kluczem do naszego sukcesu. Bardzo często na zasiadkach karpiowych bywa tak że nie mamy brać a zmienimy tylko przypon czyli zaprezentujemy tą samą przynętę w łowisku tylko na innym przyponie i już zaczynają się nam brania.

Mocować przynęty możemy na wiele sposobów, zaczynając od tradycyjnego i dobrze wszystkim znanego włosa, poprzez wkręty do przynęt. Wkręty do przynęt w naszej ofercie występują plastikowe oraz metalowe. Dwa modele metolowych mają dodatkowy przegub czyli kółko lub pierścień, dzięki temu tworzy nam się dodatkowy balans czyli przynęta może swobodniej się poruszać przy ruchach wody. Wpływa to oczywiście na naturalną pracę naszej przynęty i dodatkowo zwiększa prawdopodobieństwo brania karpia.

Możemy również zamocować stosując włos do przynęt. Silikonowy odcinek na który przeciągamy kulkę proteinową lub pellet i zakładamy na haczyk. Bardzo świetne rozwiązanie dla osób, które nie umieją wiązać tradycyjnego przyponu z włosem. Nie musimy się trudzić tylko zakładamy gotowy włos i mamy zestaw gotowy to łowienia. W ostatnim czasie bardzo popularną metodą wędkarską stało się łowienie na metod Fedder. Świetna metoda na szybkie wyskoki nad wodę, gdy nie mamy zbyt wiele czasu aby pojechać za kilku dniową zasiadkę. Również w tej dziedzinie zamocowanie kulki ,pelletu,kukurydzy ma duże znaczenie. W naszej ofercie mamy również specjalne gumki za pomocą których zamocujemy przynęty na haczyku bez żadnego wiązania.