Połączenie węzła wędkarskiego w niektórych zestawach wymaga ochrony i w takim wypadku świetnie spisują się rurki termokurczliwe, które występują w różnych średnicach i kolorach, więc bez problemu dopasujemy odpowiednią do swoich potrzeb. Łącząc fluorocarbon z miękką plecionką czyli tworząc przypon tak zwany Combi Rig musimy zabezpieczyć to łączenie.

Odcinamy kawałek rurki i podgrzewamy ją nad parą, która ulatnia się z czajnika w którym gotuje się woda. Wszystko tam się ładnie kurczy a nasz węzeł dodatkowo chronimy i zabezpieczamy przez plątaniem się. Połączenie sztywnego materiału z miękkim bardzo często podczas łowienia lubi pod wodą zebrać drobne zaczepy takie jak zgniła trawa czy małe gałęzie zalegające na dnie łowiska.

W takim wypadku nasz przypon nie pracuje i nie prezentuje się tak jak powinien. Dlatego w tego typu sytuacjach rurka termokurczliwa to rzecz niezbędna. Oczywiście możemy ją również zastosować jako pozycjoner haczyka. Docinając na odpowiednią długość jaka nam tylko pasuje możemy stworzyć unikalny swój pozycjoner, który dostosujemy do długości naszego przyponu czy też stosowanych przynęt. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się przypon do kulek pływających Ronnie Rig w którym również stosujemy rureczki jako zabezpieczenie połączenia haczyka z krętlikiem.