Łowisko Wandzińskie
Podstawowe Informacje
Obok Kiełpinek ( Pomorskie )
12 ha
Karp – 14,7 kg
karpie 600 szt (średnia waga 7-10kg), amury, jesiotry oraz szczupaki, liny i karasie
45zł / doba 2 wędki
https://www.facebook.com/Klub.Karp/ – opiekują się łowiskiem
http://www.ckk.pzwczluchow.org.pl/ – opiekują się łowiskiem
12- stanowiska wędkarskie
- Opiekunem łowiska jest Człuchowski Klub Karpiowy.
- Łowisko jest czynne w okresie od 1 marca do 31 października.
- Przed łowieniem należy nabyć licencję na wędkowanie, którą trzeba posiadać przy sobie i okazywać każdorazowo na polecenie osób kontrolujących.
- Prawo do kontroli posiadają gospodarze łowiska (członkowie Człuchowskiego Klubu Karpiowego) oraz osoby upoważnione na podstawie odrębnych przepisów jak m.in.: Policja, Straż Rybacka, Straż Leśna.
- Na terenie łowiska mogą przebywać tylko osoby posiadające licencję na połów oraz osoby towarzyszące po wcześniejszym poinformowaniu opiekuna łowiska.
- Doba za łowienie obowiązuje od godziny 10.00 do godziny 10.00 następnego dnia. Do tego czasu należy posprzątać swoje stanowisko i opuścić łowisko.
- Wszystkie stanowiska dają możliwość swobodnego rozstawienia co najmniej 2 namiotów oraz zaparkowania pojazdu w pobliżu stanowiska.
- Parkowanie pojazdów powino odbywać się w sposób zapewniający swobodny przejazd do innych stanowisk oraz dla służb ratunkowych.
- Przez cały okres wędkowania obowiązuje zakaz przemieszczania się pojazdem w obrębie łowiska oraz jego opuszczania bez wcześniejszego poinformowaia o tym opiekuna łowiska.
- Łowienie dozwolone jest przez całą dobę i tylko w wyznaczonych stanowiskach maksymalnie na 2 wędki stosując metodę włosową.
- Wszystkie złowione ryby należy w jak najlepszej kondycji wypuścić z powrotem do wody.
- Osoby, które wykupią zezwolenie, podczas zasiadki mogą robić zdjęcia złowionym rybom. Jednocześnie godzą się na udostępnienia tych zdjęć gospodarzowi łowiska do wykorzystania w celu publikacji.
- Przetrzymywanie ryb w workach karpiowych dopuszcza się wyłącznie, gdy ryba została złowiona w nocy. Ryby wolno przechowywać workach karpiowych po jednej sztuce w każdy worek.
- W przypadku stwierdzenia, że ryba ucierpiała w trakcie połowu i po wypuszczeniu do wody mogłaby nie przeżyć, należy taki fakt zgłosić opiekunowi łowiska.
- Obowiązkowo należy posiadać ze sobą matę do odhaczania karpi, duży podbierak karpiowy o rozstawie ramion nie mniejszych niż 80 x 80 cm, worek karpiowy (najlepiej kilka) oraz środek dezynfekujący rany po haczyku. Obsługa łowiska ma prawo w każdej chwili sprawdzić czy osoba posiada wyżej wymienione rzeczy.
- Dozwolone jest używanie haczyków wyłącznie z mikrozadziorem lub bezzadziorowych, zakaz używania haków z odgiętym trzonkiem typu Cranked Hook.
- Zakazuje się stosowania plecionki jako linki głównej.
- Zakazuje się używania środków pływających w postaci pontonów. Łowienie odbywa się wyłącznie z brzegu. Dozwolone są tylko modele zdalnie sterowane z brzegu.
- Dopuszcza się nęcenie łowiska wszelkimi zanętami karpiowymi (kulki proteinowe, pellet, ziarna, orzechy), które są świeże i nie powodują zagrożenia dla ryb i środowiska. W żadnym wypadku nie wolno wrzucać zepsutej zanęty do wody.
- Łowisko jest położone w obszarze leśnym, dlatego podczas łowienia należy zachować ciszę oraz dbać o czystość.
- Każdy wędkarz zobowiązany jest wysprzątać swoje stanowisko wędkarskie przed i po zakończeniu wędkowania (śmieci obowiązkowo należy zabrać z łowiska ze sobą).
- W trakcie przebywania na łowisku zabronione jest:
a) łowienia ryb ze sprzętu pływającego,
b) układania złowionych ryb na twardym podłożu i trawie,
c) kąpieli,
d) zanieczyszczanie i zaśmiecanie łowiska,
e) głośnego zachowywania się oraz zakłócanie ciszy i porządku,
f) niszczenie przyrody,
g) palenie ogniska, - Korzystający z łowiska zobowiązuje się do przestrzegania przepisów przeciwpożarowych i zasad BHP oraz innych regulaminów i przepisów, w tym związanych z ochroną przyrody i rybactwem śródlądowym.
- Gosporarz łowiska zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie w każdym momencie. W przypadku wprowadzenia zmian właściciel łowiska każdorazowo udostępni ujednolicony tekst zmienionego regulaminu swojej stronie internetowej.
- W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego.
- Nie zapoznanie się z niniejszym regulaminem nie zwalnia korzystającego z łowiska od jego przestrzegania.
- Złamanie powyższych zasad oraz zachowanie się niezgodne z regulaminem spowoduje natychmiastowe usunięcie takiej osoby z łowiska, unieważnienie licencji bez zwrotu kosztów zezwolenia, a także odmówienie sprzedaży licencji w przyszłości. Wszelkie przypadki kłusownictwa, kradzieży – stanowią czyny niezgodne z prawem i będą zgłaszane służbom porządkowym i organom ścigania.
- Osoba kontaktowa: Maciej Wdowczyk, email: [email protected], tel. 883320979
https://www.karpmax.pl/lowiska-karpiowe/jezioro-wandzinskie
http://www.ckk.pzwczluchow.org.pl/
https://www.facebook.com/Klub.Karp/
https://karpiarze.pl/tag/jezioro-wandzinskie/
https://www.facebook.com/pg/Klub.Karp/videos/?ref=page_internal
Jest to drugie łowisko Carp Lakes – karpiowo – szczupakowe.
Opis łowiska
Łowisko znajduje się na Pojezierzu Krajeńskim blisko Borów Tucholskich. Mamy opcję dojechania z czterech różnych kierunków od strony m. Człuchów – 10 km, od m. Chojnice – 21 km, od m. Przechlewo – 15 km, od m. Rzeczenica – 21 km. Jezioro od dawna było użytkowane przez gospodarstwo rybackie, wtedy już było zarybiane karpiem, od 2010 roku w wyniku porozumienia z gospodarstwem jest pod opieką Człuchowskiego Klubu Karpiowego. Jezioro usytuowane w malowniczo, leśnej scenerii z dala od zabudowań i ulicznego ruchu. Idealne miejsce na relaks i wypoczynek obcując z niczym nie skażoną przyrodą, wśród śpiewu ptaków i ryku jeleni. Zlewnię jeziora stanowią lasy mieszane. Wyjątkowy urok dodają łowisku również powalone przez bobry okazałe drzewa z zatopionymi w wodzie koronami. Ukształtowanie dna zbiornika jest łagodne i raczej równomierne z bardziej stromym zejściem od wschodniego brzegu. Dno praktycznie bez zaczepów, muliste z dużą populacją ochotki, pijawek. Występuje również rak błotny i szczeżuja. W okresie letnim ponad powierzchnię wody wyrastają kępy grzybieni białych, które najbardziej skoncentrowane są na południowej zatoce zbiornika. Zatoka ta jest wyłączona z wędkowania i stanowi tarlisko i ostoję dla ryb. Występuje również grążel żółty oraz rdest, który miejscami tworzy ze swoich liści gęste kożuchy stanowiące idealne schronienie dla ryb. Linia brzegowa praktycznie w całości jest porośnięta trzciną. Do wszystkich stanowisk w usytuowanych po 2 stronach zbiornika jest możliwy dojazd samochodem. Wszystkie stanowiska są usytuowane na brzegu, są przygotowane aby pomieścić minimum 2 osoby oraz swobodnie rozstawić 2 namioty karpiowe. Do stałej dyspozycji jest udostępniona łódka, która jest zacumowana w pobliżu stanowiska nr 11. Można również łódki zdalnie sterowane. Występują karpie do 20kg Łowisko jest udostępnione do wędkowania od marca do końca listopada. Całkowita powierzchnia zbiornika: 12ha.
ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE: ŁOWISKA KARPIOWE POMORSKIE
Dodaj komentarz