Łowisko Wandzińskie

Posted by: Undercarp Category: Łowiska Karpiowe Comments: 0

Łowisko Wandzińskie

Podstawowe Informacje

Obok Kiełpinek ( Pomorskie )

12 ha

Karp – 14,7 kg

karpie 600 szt (średnia waga 7-10kg), amury, jesiotry oraz szczupaki, liny i karasie

45zł / doba 2 wędki

[email protected]

tel. 883320979

http://www.rezerwujlowisko.pl/system-rezerwacji-lowisk,34.html

https://www.facebook.com/Klub.Karp/ – opiekują się łowiskiem
http://www.ckk.pzwczluchow.org.pl/ – opiekują się łowiskiem

12- stanowiska wędkarskie

 1. Opiekunem łowiska jest Człuchowski Klub Karpiowy.
 2. Łowisko jest czynne w okresie od 1 marca do 31 października.
 3. Przed łowieniem należy nabyć licencję na wędkowanie, którą trzeba posiadać przy sobie i okazywać każdorazowo na polecenie osób kontrolujących.
 4. Prawo do kontroli posiadają gospodarze łowiska (członkowie Człuchowskiego Klubu Karpiowego) oraz osoby upoważnione na podstawie odrębnych przepisów jak m.in.: Policja, Straż Rybacka, Straż Leśna.
 5. Na terenie łowiska mogą przebywać tylko osoby posiadające licencję na połów oraz osoby towarzyszące po wcześniejszym poinformowaniu opiekuna łowiska.
 6. Doba za łowienie obowiązuje od godziny 10.00 do godziny 10.00 następnego dnia. Do tego czasu należy posprzątać swoje stanowisko i opuścić łowisko.
 7. Wszystkie stanowiska dają możliwość swobodnego rozstawienia co najmniej 2 namiotów oraz zaparkowania pojazdu w pobliżu stanowiska.
 8. Parkowanie pojazdów powino odbywać się w sposób zapewniający swobodny przejazd do innych stanowisk oraz dla służb ratunkowych.
 9. Przez cały okres wędkowania obowiązuje zakaz przemieszczania się pojazdem w obrębie łowiska oraz jego opuszczania bez wcześniejszego poinformowaia o tym opiekuna łowiska.
 10. Łowienie dozwolone jest przez całą dobę i tylko w wyznaczonych stanowiskach maksymalnie na 2 wędki stosując metodę włosową.
 11. Wszystkie złowione ryby należy w jak najlepszej kondycji wypuścić z powrotem do wody.
 12. Osoby, które wykupią zezwolenie, podczas zasiadki mogą robić zdjęcia złowionym rybom. Jednocześnie godzą się na udostępnienia tych zdjęć gospodarzowi łowiska do wykorzystania w celu publikacji.
 13. Przetrzymywanie ryb w workach karpiowych dopuszcza się wyłącznie, gdy ryba została złowiona w nocy. Ryby wolno przechowywać  workach karpiowych po jednej sztuce w każdy worek.
 14. W przypadku stwierdzenia, że ryba ucierpiała w trakcie połowu i po wypuszczeniu do wody mogłaby nie przeżyć, należy taki fakt zgłosić opiekunowi łowiska.
 15. Obowiązkowo należy posiadać ze sobą matę do odhaczania karpi, duży podbierak karpiowy o rozstawie ramion nie mniejszych niż 80 x 80 cm, worek karpiowy (najlepiej kilka) oraz środek dezynfekujący rany po haczyku. Obsługa łowiska ma prawo w każdej chwili sprawdzić czy osoba posiada wyżej wymienione rzeczy.
 16. Dozwolone jest używanie haczyków wyłącznie z mikrozadziorem lub bezzadziorowych, zakaz używania haków z odgiętym trzonkiem typu Cranked Hook.
 17. Zakazuje się stosowania plecionki jako linki głównej.
 18. Zakazuje się używania środków pływających w postaci pontonów. Łowienie odbywa się wyłącznie z brzegu. Dozwolone są tylko modele zdalnie sterowane z brzegu.
 19. Dopuszcza się nęcenie łowiska wszelkimi zanętami karpiowymi (kulki proteinowe, pellet, ziarna, orzechy), które są świeże i nie powodują zagrożenia dla ryb i środowiska. W żadnym wypadku nie wolno wrzucać zepsutej zanęty do wody.
 20. Łowisko jest położone w obszarze leśnym, dlatego podczas łowienia należy zachować ciszę oraz dbać o czystość.
 21. Każdy wędkarz zobowiązany jest wysprzątać swoje stanowisko wędkarskie przed i po zakończeniu wędkowania (śmieci obowiązkowo należy zabrać z łowiska ze sobą).
 22. W trakcie przebywania na łowisku zabronione jest:
  a) łowienia ryb ze sprzętu pływającego,
  b) układania złowionych ryb na twardym podłożu i trawie,
  c) kąpieli,
  d) zanieczyszczanie i zaśmiecanie łowiska,
  e) głośnego zachowywania się oraz zakłócanie ciszy i porządku,
  f) niszczenie przyrody,
  g) palenie ogniska,
 23. Korzystający z łowiska zobowiązuje się do przestrzegania przepisów przeciwpożarowych i zasad BHP oraz innych regulaminów i przepisów, w tym związanych z ochroną przyrody i rybactwem śródlądowym.
 24. Gosporarz łowiska zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie w każdym momencie. W przypadku wprowadzenia zmian właściciel łowiska każdorazowo udostępni ujednolicony tekst zmienionego regulaminu swojej stronie internetowej.
 25. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego.
 26. Nie zapoznanie się z niniejszym regulaminem nie zwalnia korzystającego z łowiska od jego przestrzegania.
 27. Złamanie powyższych zasad oraz zachowanie się niezgodne z regulaminem spowoduje natychmiastowe usunięcie takiej osoby z łowiska, unieważnienie licencji bez zwrotu kosztów zezwolenia, a także odmówienie sprzedaży licencji w przyszłości. Wszelkie przypadki kłusownictwa, kradzieży – stanowią czyny niezgodne z prawem i będą zgłaszane służbom porządkowym i organom ścigania.
 28. Osoba kontaktowa: Maciej Wdowczyk, email: [email protected], tel. 883320979

https://www.karpmax.pl/lowiska-karpiowe/jezioro-wandzinskie

http://www.ckk.pzwczluchow.org.pl/

https://www.facebook.com/Klub.Karp/

https://karpiarze.pl/tag/jezioro-wandzinskie/

https://www.facebook.com/pg/Klub.Karp/videos/?ref=page_internal

Jest to drugie łowisko Carp Lakes – karpiowo – szczupakowe.

Opis łowiska

Łowisko znajduje się na Pojezierzu Krajeńskim blisko Borów Tucholskich. Mamy opcję dojechania z czterech różnych kierunków od strony m. Człuchów – 10 km, od m. Chojnice – 21 km, od m. Przechlewo – 15 km, od m. Rzeczenica – 21 km. Jezioro od dawna było użytkowane przez gospodarstwo rybackie, wtedy już było zarybiane karpiem, od 2010 roku w wyniku porozumienia z gospodarstwem jest pod opieką Człuchowskiego Klubu Karpiowego. Jezioro usytuowane w malowniczo, leśnej scenerii z dala od zabudowań i ulicznego ruchu. Idealne miejsce na relaks i wypoczynek obcując z niczym nie skażoną przyrodą, wśród śpiewu ptaków i ryku jeleni. Zlewnię jeziora stanowią lasy mieszane. Wyjątkowy urok dodają łowisku również powalone przez bobry okazałe drzewa z zatopionymi w wodzie koronami. Ukształtowanie dna zbiornika jest łagodne i raczej równomierne z bardziej stromym zejściem od wschodniego brzegu. Dno praktycznie bez zaczepów,  muliste z dużą populacją ochotki, pijawek. Występuje również rak błotny i szczeżuja. W okresie letnim ponad powierzchnię wody wyrastają kępy grzybieni białych, które najbardziej skoncentrowane są na południowej zatoce zbiornika. Zatoka ta jest wyłączona z wędkowania i stanowi tarlisko i ostoję dla ryb. Występuje również grążel żółty oraz rdest, który miejscami tworzy ze swoich liści gęste kożuchy stanowiące idealne schronienie dla ryb. Linia brzegowa praktycznie w całości jest porośnięta trzciną. Do wszystkich stanowisk w usytuowanych po 2 stronach zbiornika jest możliwy dojazd samochodem. Wszystkie stanowiska są usytuowane na brzegu, są przygotowane aby pomieścić minimum 2 osoby oraz swobodnie rozstawić 2 namioty karpiowe. Do stałej dyspozycji jest udostępniona łódka, która jest zacumowana w pobliżu stanowiska nr 11. Można również łódki zdalnie sterowane. Występują karpie do 20kg Łowisko jest udostępnione do wędkowania od marca do końca listopada. Całkowita powierzchnia zbiornika: 12ha.

ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE: ŁOWISKA KARPIOWE POMORSKIEStanowiska mapa - rozmieszczenie

Mapa google - Łowisko - informacje jak dojechać

Mapa dojazdu ( jak dojechać - wskazówki dojazdu )

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *