W marcu gdy temperatura wody w łowisku jest jeszcze dosyć chłodna powinniśmy się skupić na jakości naszej zanęty. Dużo wędkarzy popełnia kosmiczny błąd skupiając się na ilości i posyłają wczesną wiosną zbyt duże porcje zanęty do wody, poprzez co nie mają rezultatów w połowach o tej porze.

Wędkując w marcu, powinniśmy pamiętać że woda budzi się do życia po długiej zimowej przerwie, więc należy się skupić na składzie naszej zanęty aby nie zabrakło w niej wartościowych składników. Ja łowiąc wiosną za każdym razem do swojego method mixa dodaje robin reda oraz mączkę rybną. Według mnie są to dwa składniki, które powinny się znaleźć w każdym wiosennym method mixie. Oczywiście musimy tez uważać aby nie przesadzić z dozowanie. Wyżej wymienione składniki stosujemy w proporcji max 10 % w zanęcie.

Naszą zanętę możemy dopalić również olejami rybnymi, lecz pamiętajmy że olej rybny w zimnej wodzie nie rozpuszcza się z byt szybko, więc tutaj taka moja sprawdzona rada aby na 100 mililitrów oleju rybnego wpłać 50 ml czystego alkoholu, dzięki czemu olej będzie się rozchodził znacznie lepiej w zimnej wodzi i szybciej zwabi ryby w nasze łowisko.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here