REGULAMIN III ZLOTU 17-21 LIPCA UROCZYSKO KARPIOWE

Posted by: Undercarp Category: Aktualności Comments: 0

REGULAMIN III ZLOTU 17-21 LIPCA UROCZYSKO KARPIOWE

Regulamin III ZLOT UNDERCARP Zawody odbędą się na łowisku „Uroczysko Karpiowe” w dniu 17-21 lipca 2024 roku.

Adres: Łowisko Uroczysko Karpiowe Zabrzeska 11a, 43-518 Ligota
        

Harmonogram Zlotu :

17.07.2024r. (środa)

 10.00. Zbiórka i rejestracja drużyn, poczęstunek 11:00 i odprawa zawodników. 12:00

STANOWISKA NA GROBLI CZYLI OD 10 DO 14C ZOSTAJĄ PRZY RYBACZÓWCE I WJEŻDŻAJĄ NA GROBLĘ W KOLEJNOŚCI ZAJMOWANYCH OD TYŁU STANOWISK CZYLI NAPIERW WJEŻDZA DRUŻYNA MAJĄCA STANOWISKO 14C, PÓŹNIEJ KOLEJNE DO NR 10. NA POZOSTAŁE STANOWISKA DOJAZD JEST BEZPROBLEMOWY, PRZY CZYM NA STANOWISKACH 15 ORAZ OD 19 DO 32 NALEŻY UMOŻLIWIĆ PRZEJAZD INNYM, NIE ZASTAWIAJĄC DROGI.

Start zawodów 17 lipca środa o godzinie 16:00

17-21.07.2024r. (środa-niedziela) od czwartku do soboty zostaną dostarczone obiady w godzinach 13:00-15:00 .

21.07.2024r. 10:00 koniec zawodów. 11:30 ogłoszenie wyników i rozdanie nagród . Zawody odbywają się w klasyfikacji drużynowej (drużyna dwuosobowa+dopuszczany jest team runner).

1.Każda drużyna zobowiązana jest do posiadania na stanowisku:

– 2 Mat karpiowych lub kołyski

– Podbieraka karpiowego o szerokości ramion minimum 80 cm

– Minimum trzech worków do przechowywania ryb
– Stanowiska 24,29,30,33 obowiązkowo musią posiadam ponton

– Środka do dezynfekcji.

– Co najmniej jeden kapok

– Żyłka główna powinna mieć średnicę minimum 0,30 mm

– Kategoryczny zakaz używania plecionki jako linki głównej

2.Do zawodów dopuszcza się 34 drużyny.

3.Nagrody : Nagrodzone zostaną cztery pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej.

-Pierwsza ryba zawodów.

-Największa ryba zawodów (nagroda dla drużyny karp lub amur).

4.Zezwala się na sondowanie dna, wywożenie zestawów, nęcenie oraz hol ryb, z środka pływającego 24/h. Osoba pływająca środkiem pływającym powinna być trzeźwa. Każdorazowe wypłynięcie środkiem pływającym, musi odbywać się w kapoku ! W trakcie zawodów na środku pływającym.

5.Zezwala się na wywożenie zestawów modelem rc, przez całą dobę. Łowimy tylko na gruntowe zestawy i karpiowe.

6.Rybami klasyfikowanymi są: Karp, Amur (od 5 kg) Jesiotr nie liczy się do klasyfikacji generalnej ale liczy się do nagrody za największą rybę zawodów.

7.Zawody odbywają się w formule : · 3x big fish (każdej drużynie zalicza się 3 największych ryb klasyfikowanych). · W przypadku tej samej wagi sumarycznej, o zwycięstwie decyduje największa ryba drużyny.

8.Zawodnicy są zobowiązani do umożliwienia robienia im oraz rybom zdjęć i filmowania przez organizatorów w czasie trwania zawodów.

9.Ważenie Będzie Odbywać Się 2 Razy Dziennie (Rano Od 8.00 I Wieczorem Od 17.00) Oraz W Razie Konieczności Na Bieżąco. Zakaz Dłuższego Niż Do Czasu Dotarcia Sędziego Przetrzymywania Amurów (O Jakiejkolwiek Wadze) Oraz Karpi Powyżej 20 Kg Wagi, Po Złowieniu Należy Niezależnie Od Pory Dnia Czy Nocy Powiadomić Sędziego, Ryba Jest Ważona I Wypuszczana. Sędzia Posiada Swoją Wagę Oraz Worek Do Ważenia, Każda Drużna Ma Obowiązek Posiadać Trójnóg Do Powieszenia Worka Z Ważoną Rybą. Złowione Ryby Będą Wpisywane I Potwierdzane Podpisem Sędziego I Wędkarza Na Karcie Startowej Sędziego I Drużyny.

10.Rybę należy tak holować, aby nie miała styczności z żyłkami zestawów sąsiedniej drużyny. Prosimy jednak o stosowanie zasad Fair-Play i pomoc drużynie sąsiedniej w wyholowaniu ryby. W przypadku gdy holowana ryba będzie miała kontakt z żyłkami drużyny sąsiedniej, zawodnicy z sąsiedniego stanowiska mają prawo zgłosić sędziemu protest, sędzia ma prawo wtedy nie uznać złowionej ryby. W przypadku nie zgłaszania protestu przez sąsiednią drużynę ryba będzie zaliczona do ważenia.

11.Podczas trwania zawodów na stanowisku powinien przebywać przynajmniej jeden z zawodników.

12.W przypadku opuszczenia stanowiska przez zawodników należy wyjąć wszystkie zestawy z wody.

13.Drużyna w składzie dwuosobowym łowi na 4 wędki czyli przypada po 2 wędki na osobę. 

14.Zabrania się nadużywania alkoholu i zażywania innych środków odurzających. Całkowity zakaz poruszania się samochodami, po linii brzegowej, przez zawodników w trakcie trwania zawodów ! Wszelkie spory, rozstrzyga organizator spotkania, zawodów.

15.Organizator zastrzega sobie prawo, zmiany regulaminu przed i w trakcie zawodów, o czym poinformuje zawodników. Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zakończenia zawodów, w przypadku pogody zagrażającej zdrowiu zawodników. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody materialne i wypadki spowodowane przez zawodników. Zawodnicy akceptując regulamin, wyrażają zgodę na udostępnianie publicznie zdjęć i filmów z ich udziałem.

16. Zakaz używania markerów typu H. Dozwolone jest używanie markerów tyczkowych maksymalnie trzech na drużynę.

17. Team Runner ma takie same uprawnienia jak zawodnik startujący w zawodach.

18. Dopuszczone jest nęcenie: pelletem, kulami proteinowymi, zanętami sypkimi,kukurydzą w formie płatków oraz ziarnami,żywymi przynętami naturalnymi (takimi jak rosówki, robaki czerwone, robaki białe, itp.)

19.Zakazane jest nęcenie ziarnem kukurydzy.

*Podpis jest akceptacją powyższego regulaminu.

………………………………………………………………….

Imię nazwisko oraz data osoby startującej

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *