Łowisko Samsieczno

Posted by: Undercarp Category: Łowiska Karpiowe Comments: One Comment

Łowisko Samsieczno

Podstawowe Informacje

Samsieczno 37
86-014 Samsieczno

7,7ha

Brak danych

karpie 6-15 kg – ok 400 karp
amur 100 sztuk do 12 kg

40zł/ doba 3 wędki
łodka 10zł/doba

534 220 440
[email protected]

9 stanowiska wędkarskie

Regulamin Łowiska Karpiowego ,(dużego). Złów i wypuść.

1. Dopuszcza się wjazd samochodem na stanowisko ,ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW POD WPŁYWEM ALKOHOLU
2. Wędkowanie odbywać się musi tylko w obrębie wyznaczonego stanowiska oznaczonego numerem przy użyciu max. 3 wędek i musi się odbywać w taki sposób aby nie przeszkadzać innym wędkującym.
3.Zabranie sie zostawiania zarzuconych wędek bez nadzoru!!!!!
4. Dozwolony jest połów wyłącznie metodą gruntową lub spinningową.
5. Na łowisku zezwala się na używanie sterowanych łódek zanętowych,pontonów, oraz udostępnionych przez właściciela łodzi.
6. Dopuszcza się stawianie markerów,
7. W przypadku nawałnic, burzy i innych gwałtownych załamań pogody należy niezwłocznie złożyć wędki, zabezpieczyć obozowisko oraz sprzęt.
8. Spinning dopuszczalny jest tylko po uprzednim ustaleniu z właścicielem\zarządcą łowiska
9. Kategoryczny zakaz łączenia metod gruntowej oraz spinningowej i co za tym idzie zostawianie gruntówek bez nadzoru.
10. Obowiązkowo należy posiadać obszerną matę karpiową min 90cm na 60cm mile widziane kołyski , obszerny podbierak karpiowy (drobno-oczkowy) oraz żyłkę główną o grubość min. 0,30 mm.Połów z użyciem plecionki jest możliwy tylko jeśli zastosowany jest odcinek żyłki strzałowej o długości min 10m.
11. Obowiązuje całkowity zakaz spiningowania z użyciem żyłek.
12. Obowiązuje stosowanie haków w rozmiarze minimum „8” (przy połowie z gruntu)
13. Połów musi odbywać się wyłącznie przy użyciu profesjonalnych wędzisk karpiowych (wędziska 2-3 składaniowe) z całkowitym wykluczeniem wędzisk teleskopowych.
14. Każdy wędkarz zobowiązany jest do posiadania i stosowania preparatu dezynfekującego skaleczenia ryby po ukłuciach haczyka oraz wszelkiego rodzaju otarć widocznych na ciele ryby.
15. Zabrania się korzystania ze środków transportu wodnego pod wpływem alkoholu.
16. Obowiązuje zakaz przetrzymywania ryb w workach karpiowych. Wyjątek stanowią okazy karpi, złowione w godzinach nocnych. Sesję zdjęciową należy wykonywać najwcześniej jak to możliwe, po zapanowaniu odpowiednich warunków świetlnych. Okazy amurów fotografujemy zaraz po złowieniu bez względu na porę doby. Podczas odhaczania i fotografowania należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo ryby (wskazane jest jak najczęstsze polewanie jej wodą).
18. W przypadku złowienia ryby chorej, okaleczonej z mocno rozerwanym pyskiem, z głębokimi ranami powstałymi po ataku drapieżników należy pozostawić ją w worku karpiowym i zgłosić właścicielowi łowiska.
19. Po zakończeniu wędkowania na łowisku każdy wędkarz zobowiązany jest wysprzątać swoje stanowisko.

Pozostałe
1. Właściciel łowiska ma prawo zamknąć akwen na czas zawodów wędkarskich, zarybiania, ewentualnego leczenia ryb lub z innych powodów. Za zamknięcie łowiska nie jest zwracana żadna rekompensata, chyba że dokonana została wpłata za rezerwację stanowiska.
2. Wędkarz przebywający na łowisku z osobą towarzyszącą musi bezwzględnie o tym fakcie powiadomić właściciela łowiska. Łowienie ryb przez te osoby jest niedozwolone.
3. Wędkarze, łowiący na łowisku , godzą się z faktem udostępnienia zdjęć złowionych ryb ,jeśli jednakże nie wyrażają zgody na publikacje informują właściciela .
4. Złamanie powyższych zasad oraz zachowanie się niezgodne z regulaminem, powoduje natychmiastowe usunięcie z łowiska, unieważnienie zezwolenia bez zwrotu kosztów, a także odmówienie sprzedaży zezwolenia w przyszłości. Wszelkie przypadki kłusownictwa, kradzieży – stanowią czyny niezgodne z prawem i będą surowo karane.
5. Wędkarze biorą na siebie pełną odpowiedzialność cywilną w związku z ewentualnymi zdarzeniami losowymi zagrażającymi ich życiu lub zdrowiu, podczas pobytu na łowisku
6. Pełną odpowiedzialność za osoby towarzyszące ponosi osoba, która wykupiła pozwolenie na wędkowanie.
7. Opuszczanie w trakcie pobytu łowiska musi odbywać się wyłącznie po wcześniejszym poinformowaniu o tym zarządcy lub stróża.
8. Zarządca łowiska nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe oraz rzeczy pozostawione na łowisku.

http://markcho.com.pl/component/k2/item/35-lowisko-samsieczno

www.skocznaryby.pl/odwiedzone-i-ocenione-lowiska/kujawsko-pomorskie/lowisko-samsieczno/

http://forum-karpiowe.pl/viewtopic.php?t=8808

http://www.carp-team.ugu.pl/samsiecznie.htm

www.carpweb.pl/lowisko-karpiowe-samsieczno/

http://swiatkarpia.com/blogs/niezapomniana-zasiadka-na-nowej-wodzie/69

http://www.expressbydgoski.pl/rekreacja/ryba-sezonu/a/woda-dla-medalowych-ryb,10882380/

http://www.fotokarp.com.pl/index.php/artykull/82-samsieczno-dzieciaki

http://carp-world.pl/aktualnosci/91-niezapomniana-zasiadka-na-nowym-owisku.html

http://www.rezerwujlowisko.pl/samsieczno.html

http://haczyk.pl/forum/topic/11048-%C5%82owiska-w-samsiecznie-k-bydgoszczy/

https://www.youtube.com/results?q=%C5%82owisko+samsieczno&sp=CAM%253D

Zarybiane w grudniu 2016

Zbiornik z lat 70 kryje wiele niespodzianek. Dowodem jest ryba nazwa przez wędkarzy bestia, która to rozgina haki i zrywa zestawy. Do tej pory nikomu nie udało jej się wyciągnąć:)

Opis łowiska

Łowisko karpiowe to kilkuhektarowe jezioro polodowcowe o głębokości dochodzącej do 8m ,zbiornik zarybiany jest karpiem i amurem od roku 2011 ,chociaż pierwsze zarybienia notowane były w latach 70-tych ,Doskonałe warunki i głębokość gwarantują znakomite przyrosty naszych ryb niejednokrotnie przekraczające 2kg rocznie !!! ,także średnia waga łowionych ryb co roku wzrasta. Na łowisku wyznaczonych jest TYLKO 8 stanowisk co gwarantuje spokojny i komfortowy wypoczynek ,do dyspozycji wędkujących oddane są łodzie gdyż waleczni mieszkańcy łowiska często “parkują” w podwodnych zaczepach.większość stanowisk jest zacieniona przez stary drzewostan,dwa stanowiska mają dostęp do energii elektrycznej. Na łowisku obowiązuje zasada “złów i wypuść” .

ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE: ŁOWISKA KARPIOWE KUJAWSKO POMORSKIE

Film z łowiskaStanowiska mapa - rozmieszczenie

łowisko samsieczno stanowiska

Mapa google - Łowisko - informacje jak dojechać

Mapa dojazdu ( jak dojechać - wskazówki dojazdu )

Opinie o łowisku pozostaw w komentarzach

Share this post

Comment (1)

  • pepe Reply

    Nie da rady zrobić tak aby ta mapa ze stanowiskami się powiększała jeżeli się na nią kliknie? Czasami na niektórych portalach jest to tak zrobione, że mamy taką małą lupę i po kliknięciu na nią pojawia się duże zdjęcia. Jedno z moich ulubionych łowisk.

    1 kwietnia 2017 at 11:04

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *