W tym roku mieliśmy okazję wybrać się na przepiękne łowisko Koblov do Czech. Na pewno część z Was myśli, że jest to daleko od granicy z Polską jednak nic bardziej mylnego. Łowisko znajduje się niecałe 40 km od granicy z Polską. Poniżej przedstawimy troche informacji na temat samego łowiska.

JAK DOJECHAĆ DO ŁOWISKA ?

Jak wyżej wspominałem jest one bliso granicy z Polską i mimo tego, że jedziemy kawałek autostradą to jednak nie musimy wykupić winiety. Skręcamy na łowisko praktycznie przed samymi bramkami, także polecam nie przeoczyć zjazdu 🙂 Poniżej mapa dojazdu na te łowisko:

CENNIK ŁOWSIKA ?

Mamy możliwość wykupienia kilu licencji na cały tydzień / trzy dni czy też na dany dzień. Tygodniowy koszt pobytu wynosi 1700 koron ( CZK ) . 3 dniowa zasiadka to koszt 1200 koron ( CZK ) . Jeżeli chodzi o jedno dniowe pozwolenie to jest to możliwe po kontakcie telefoniczny.

Dodatkowe opłaty według cennika na 2019 rok dla osoby towarzyszącej to 100 koron ( CZK ) na dzień. Mamy również opcję wypożyczenia łódki – opłata to 150 koron ( CZK ) za dzień. Pamiętać należy, że opłatę uiszczamy w KORONACH !!!. Nie ma problemu z zakupem przy granicy na stacjach benzynowych znajdziemy wiele kantorów. Kurs praktycznie nie różni się za wiele od średniego kursu.

Przyczepy kempingowe i parking są darmowe. Mamy opcję również wypożyczenia na niektórych stanowiskach przyczep kempingowych.

REZERWACJA ŁOWISKA ?

Jeżeli chcemy zarezerwować łowisko to nie ma z tym problemu gdyż z właścicielem dogadamy się po polsku 🙂 Tutaj znajdziemy kalendarz wolnych i zarezerwowanych miejsc: www.rybolovkoblov.cz/kalendar.html . Jeżeli chodzi o kontakt telefoniczny w sprawie rezerwacji to należy dzwonić na te numery: +420 602 509 990 lub +420 606 92 45 23. Każda osoba towarzysząca płaci wpis 100 CZK / dzień.  Istnieje możliwość wynajęcia łodzi. Cena wynajmu łodzi wynosi 150 CZK / dzień.

ROZMIESZCZENIE STANOWISK – MAPA

Poniżej znajduje się mapa z rozmieszczeniem stanowisk i wszystkimi niezbędnymi informacjami

INFORMACJE O ŁOWISKU – WIELKOŚĆ I GŁĘBOKOŚĆ

Łowisko Koblov zajmuje powierzchnię 15 hektarów. Jest to wyrobisko pożwirowe które usytuowane jest niedalego rzeki Odry. Jeżeli chodzi o średnią głębokość to wynosi ona między 2,5 -3,5 metra. Dno natomiast jest pokryte mułem. Trzeba też uważać na zaczepy na niektórych stanowiskach ja głazy czy korenie gdzie dość łatwo starcić rybę. Jeżeli chodzi o te najbardziej uciążliwe dla karpiarza zaczepy to są one przez właściciela łowiska oznaczone markerami. Plusem jedt to, że nie musimy się marwtić o samochód gdyż stoi on przy sameym stanowisku, tak samo jak kemping jeżeli zdecydujemy się nim przyjechać na łowisko.

REGULAMIN I PODSTAWOWE ZASADY WĘDKOWANIA NA KOBLOV

Jeżeli chcemy stawiać markery to możemy tylko tyczkowe, zabronione jest stawianie bojek jak i też markerów tak zwanych H. Moemy łapać maksymalnie na 3 wędki. Jeżeli chodzi o wywożenie zestawów to możemy to zrobić zarówno łódkami zdalnie sterowanymi jak również środkami pływającymi jak np ponton. Bardzo ważne jest aby mieś ze sobą środek pływający na stanowisku. Jest to wymagane. Co do samych zestawów to możemy używać tylko haków bezzadziorowych i ciężarówk nie można blokować klipsem na sztywno. Muszą być przelotowe. Nie możey również używać plecionek jako żyłki głównej / strzałówki i leadcora. Jak wiemy z innych podstawowych wymagań to środek odkarzający, mata oraz podbierak karpiowy. Możemy używać kukurydzy ale trzeba mieć na uwadze aby nie była twarda, musi być w miarę miękka.

RYBOSTAN – JAKIE RYBY ZNAJDUJĄ SIĘ NA ŁOWISKU

Bardzo dużo jest karpi – najpopularniejsze ryby to te do 18kg, jednak w łowisku pływają również 20kg karpie i większe ryby. Oprócz karpi mamy tutaj także ponad 20kg amury oraz jesioryt. Jest to idelane miejsce na odpoczynek z rodziną. Polecam zanim się rozłożycie aby rzucić od razu 1-2 zestawy bez sondowania gdyż bardzo często się zdarza, że ryba z takich miejsc częściej bierze na tym łowisku. W szczególności jeżeli widzimy, że gdzieś się wcześniej spławiała to warto rzucić w te miejsca.

FILM Z NASZEGO WYPADU NA KOBLOV – 2019

Zapraszamy do oglądania naszej kilkudniowej zasiadki wraz z kolegą ze sklepu Jackfishing.pl

OFICJALNE STRONY ŁOWISKA

facebook.com/pages/Rybolov-Koblov/1366760620076785

www.rybolovkoblov.cz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here