Jeśli znasz już Deeper`a pewnie powiesz, ” nie ma lepszej echosondy bezprzewodowej na rynku “. Dlaczego tak uważamy ? Jest kilka powodów, dlaczego to Deeper`owi przypisuje się pierwsze miejsce. Właśnie teraz poznasz 10 faktów dlaczego Deeper pro+.
1.Użycie
Używanie tej echosondy jest wszechstronne, możemy używać jej zarówno z brzegu, pontonu, łodzi jak i łódki zanętowej. Używając z brzegu, możemy dokładnie wysondować każde miejsce w naszym zasięgu łowienia. Wystarczy tylko zarzucić naszego Depera na wodę, uruchomić aplikację i powoli zwijać, odczytując z ekranu smartphona podwodny obszar. Równie dobrze możemy przymocować nasze echo za pomocą specjalnego łącznika do pontonu czy łódki zanętowej.
2. Wszechstronność ?
Urządzenie wbudowane ma kilka specjalnych trybów łowienia, znajdziecie tam tryb podstawowy, którego nie trzeba nikomu przedstawiać, z myślą o wędkarzach łowiących pod lodem, został wprowadzony tryb super czuły dzięki, któremu możemy śledzić swoją przynętę. Tryb łowienia z łodzi jest bardzo przydatny, kiedy to aplikacja zapisuje nasze położenie oraz głębokości na jakich łowiliśmy, dużym atutem jest tutaj znaczenie dobrych miejscówek do łowienia, do których możemy wrócić z powrotem. Bardzo fajnym modułem jest też tryb nabrzeżny z modułem GPS, który zapisuje na naszej mapie w aplikacji wszystkie rzuty, które wykonaliśmy w celu sprawdzenia dna z jednego miejsca. Sonaru możemy używać także w nocy, który za pomocą specjalnej zakrywki w kolorze fluo i diody trybu nocnego będzie łatwy do namierzenia.
3. Mobilność
Aby poznać głębokość nie potrzebujemy pontonu, jak to bywa ze zwykłymi echosondami. Brak okablowania, brak konieczności podpinania pod akumulatory. Jeśli ktoś nie posiada pontonu i łowi z brzegu, w przypadku Deepera nie jest na straconej pozycji. Brak plątających się kabli znacząco ułatwia komfort łowienia. Mamy teraz sporo łowisk gdzie nie możemy używać środków pływających, w przypadku zawodów jest podobnie z bezprzewodowym echo wypracujesz sobie przewagę. Niska cena w stosunku do możliwości jakie oferuje sonar bezsprzecznie za nim przemawia.
4. Tworzenie map batymetrycznych
Pływając po nieznanym łowisku, możemy wykonać dla siebie mapę barometryczną każdej wody, zaznaczając na niej idealne miejsca do położenia zestawów. Jest to bardzo duży plus jaki posiada sonar wraz z aplikacją mobilną. Wystarczy, że raz prze sondujemy łowisko i później za każdym kolejnym razem kiedy będziemy na nie wracać trafimy bezpośrednio na nasze najlepsze miejsca brań ryb.
5. Notatki znad wody
Aplikacja została wyposażona w specjalny moduł dodawania notatek. Jest to bardzo przydatny patent dla osób, którzy dużo wędkują oraz dużo łowią. Możemy sobie tam zapisywać np. dane odnośnie złowienia ryby, wagę, przypon jaki stosowaliśmy, przynętę, miejsce oraz porę roku. Wszystko oczywiście możemy udokumentować zdjęciem ryby, które również możemy wykonać nie wychodząc z aplikacji.
6 . Kalendarz brań i prognoza pogody
Zakładka kalendarza brań w naszej aplikacji pokazuje wszystkie fazy księżyca, dzięki którym możemy oszacować skuteczność brań. Oczywiście nie ma co rezygnować z wyprawy wędkarskiej jeśli kalendarz wykaże słabe brania. Mamy także wgląd na pogodę w naszej lokalizacji na kilka najbliższych dni.
7. Mapy
Zsynchronizowana mapa aplikacji z mapą Googlemaps. Dzięki temu novum będziesz mógł zobaczyć wszystkie swoje utworzone mapy łowisk, dodać nowe, oznaczyć np. sklep wędkarski w okolicy łowiska, parking, miejsce połowu czy miejsce wyznaczone na piknik. Tak samo jednym kliknięciem będziesz mógł wrócić do swojej lokalizacji. Można także pobrać już gotowe mapy dla Polskich łowisk.
8. Historia
Dosyć przydatną sprawą w wędkowaniu z echosondą jest sprawdzenie historii sondowania danego łowiska. Możemy, później na spokojnie wyciągnąć następujące wnioski odnośnie ryb, gdzie najchętniej przebywają oraz miejsc godnych nęcenia i położenia zestawów. Wszystko mamy pod ręką w swoim smartphonie, dlatego w każdej wolnej chwili i przy każdej okazji będziemy mogli wybrać najlepszą taktykę na nasze łowienie.
9. Łatwość obsługi
Chyba wiele osób w tym ludzie starsi przed zakupem jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego mają obawy czy sobie poradzą z obsługą. W przypadku Deeper`a nie napotykamy na żadne trudności. Wystarczy pobrać, bądź zeskanować kod aplikacji z pudełka i zainstalować na swoim telefonie. Deeper włącza się, od razu po zetknięciu się z lustrem wody. Interfejs aplikacji jest przejrzysty i bardzo czytelny. W celu lokalizowania ryb włączamy Fish ID (ikony ryb), dzięki którym nie przeoczymy żadnej ryby na ekranie telefonu czy tabletu.
10. Wytrzymała bateria
Echosonda Sonar Smart Pro+ na pełnej baterii działa nam kilka miesięcy jej czas pracy bez przerwy to ok 6-8 godzin. Natomiast z włączonym modułem GPS działa trochę krócej bo około 4-5 h. Zakładając, że będziesz jej normalnie używał do sondowania miejscówek wytrzyma Ci bardzo długo. Natomiast w czasie pracy bez przerw jest w stanie wytrzymać do 8 h. Bezproblemowe naładujesz ją w ciągu 2h.
[…] wynosi około 50-80 cm od powierzchni wody. Przy lokalizacji ryb możesz liczyć także na pomoc echosondy Deeper, która „po ciuchu” pomoże tobie ze znalezieniem […]