Jako, że na pewno nie jedna osoba była i będzie na drodze zakupu echosondy, postanowiliśmy zrobić ranking echosond w oparciu o ceny jak i opinie. Opinie będą wyszukane w sieci (z tego co piszą ludzie), nie sposób jest mieć każdą echosondę i ją testować. Dlatego przygotujemy dla was ranking top 3 z każdej wymienionej kwoty: 500zł; 1000zł; 2000zł i powyżej. Mamy nadzieję, że nasza praca na znalezienie informacji o produktach, opiniach będzie dla was użyteczna.

Echosondy do 500 zł

Jest to bardzo niski pułap echosond do takiej kwoty nie kupimy nic ciekawego, ale kupimy urządzenie, które pokaże nam podstawowe informacje takie jak głębokość oraz ryby. Oczywiście echosondy z tej grupy cenowej nie mają jakiś rozwiniętych sonarów, raczej nie zobaczymy dokładnej struktury dna.

 1. 340 zł Fish Finder FFW718 Lucky 
  Echo znalazło się na pierwszym miejscu, właśnie tutaj zadecydowała bardzo niska cena ok. 150 zł mniej od echosondy z miejsca drugiego. Spełnia swoje zadanie, łapie zasięg na 120 metrów
 2. 490 zł Fish Finder FF188A  
  Według użytkowników echosondy echo czyta podstawowe informacje, jeśli mamy spokojna wodę bez fali pokazuje dobrą głębokość oraz ryby od ponad 0,5 m minusem jest to, że są wszystkie jednej wielkości.
 3. Na miejscu trzecim nie postanowiliśmy zamieszczać nic, ponieważ echosondy wyżej wymienione według nas i internałtów sprostają Wasze oczekiwania. Tutaj chcieliśmy zamieścić informację, że warto kupić coś używanego, więcej informacji można zaczerpnąć TUTAJ

Echosondy do 1000 zł 

Przy tym pułapie cenowym już możemy wybrać dla siebie bardzo dobry sprzęt na lata. Jest to niezły przeskok jeśli chodzi o echo do 500 zł. Coś za coś.

 1. 750 zł Deeper Smart Fish Finder 3.0
  Jest to chyba jedna z najbardziej popularnych echosond w tym przedziale cenowym. Urządzenie zbiera same dobre, pozytywne opinie na rynku. Cena tak samo jest przystępna, plusem jest także, że jest to echosonda bezprzewodowa, możemy sondować nią za pomocą wędki z brzegu.
 2. 710 zł Garmin STRIKER 4 CHIRP
  Z pośród pozostałych wyróżnia ją wbudowany moduł GPS oraz jest wyposażona w ekran sonaru, który idealnie nadaje się do łowienia pionowo (podlodówka).

 3. 750 zł Garmin Fishfinder 350C > 600 zł Lowrance Hook 3X
  Postanowiliśmy zaproponować wam teraz dwa modele bardzo zbliżone do siebie chociaż różniące się od siebie. Według opinii ludzi echo Lowrance ma jedną wadę pobiera bardzo dużo prądu, poza tym wszystko jest w porządku. Warto zaznaczyć, że wyświetlacz jest kolorowy urządzenie kosztuje 150 zł mniej od echosondy Garmina. W pierwszym modelu mamy duży wyświetlacz, w przeciwieństwie pobiera mało prądu. Echo bardzo dobrze czyta dno, roślinność oraz bardzo dobrze pokazuje ryby.

Echosondy 2000 zł

Im cena wyższa tym bardziej bajeranckie są echosondy, zresztą jak z każdym sprzętem. W tym pułapie cenowym 1000-2000 zł znajdziemy naprawdę fajne urządzenie, które pokaże nam idealnie strukturę dna.

 1. 1 550 zł Raymarine Dragonfly 4Pro
  Jedna z bardziej popularnych echosond na tej półce cenowej. Seria Dragonfly ma wielu zwolenników, którzy zaskarbili sobie już zaufanie. Dzięki temu urządzeniu dokładnie wykryjemy już chyba wszystko pod woda. Bardzo przejrzyste i czytelne obrazy ukarzą krzaka z gałązkami, przynętę, atakujące okonie w drobnice, muł i wiele innych wartościowych obrazów. Dlaczego jest ona top 1 w tej półce cenowej ? Ponieważ porównaliśmy tutaj cenę do jakości, wyszło znakomicie.

 2. 1 400 zł DEEPER PRO PLUS Wi-Fi GPS
  Najnowsza odsłona echosondy Deeper, w tym modelu “Pro Plus” znajdziemy bardzo dokładny odbiornik GPS do tworzenia map jezior a dodatkowo udoskonalono technologię rozpatrywania dna.

 3. 1 640 zł Garmin Striker 5cv
  Echosonda wywołała bardzo pozytywne opinie wśród urzytkowników. Ma bardzo czuły sonar dzięki czemu mamy czytelny podgląd z dna łowiska. Urządzenie wyposażone w GPS dzięki czemu możemy tworzyć mapy swoich łowisk, miejscówek.

Echosondy powyżej 2000 zł 

To już prawdziwe telewizory, ich zastosowanie jak i funkcję są bardzo obszerne a dokładność pomiaru jest niewyobrażalnie przejrzysta i dokładna.

 1. 3 350 zł GARMIN STRIKER 7SV
  Urządzenie wypasione w dokładne urządzenia do badania dna, seria Striker ma jedną niestety wadę, jak stwierdzili internauci brak map (można jedynie wgrać)
 2. 6 000 zł Lowrance Elite-9 Ti TotalScan
  Echosonda z wyższej półki jej zaletą jest dokładne scanowanie dna nawet przy bardzo dużych prędkościach dzięki czemu zaoszczędzimy mnóstwo czasu. Bardzo czuły sensor oraz ekran eliminują pokazywanie się zakłóceń na dużym 7″ monitorku.

 3. 3 400 zł DRAGONFLY 7PRO
  Kultowa seria echosond firmy Raymarine wyposażona i ulepszona seria “DragonFly”, z którą skorzystacie min. z takich funkcji jak Wi-Fish, DownVision czy GPS itd…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here