Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego duże ryby dają się podejść kulkami. Może zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego są aż tak skuteczne ?
Ekspert James Anderson ujawnia wszystkie tajemnice….

Dobry rozsiew 

James mówi:”Łowienie na kulki przedstawia dla karpia nie naturalną fazę karmienia, która nie występuje naturalnie w łowisku. Zanęcanie bywa przeprowadzane zazwyczaj z rakiety czy kobry dzięki czemu następuje bardzo dobre rozprowadzenie przynęty po większym obszarze. Niektórzy twierdzą, że spory rozrzut zanętowy przynosi dużo większe, bardziej pożądane efekty na dzikich łowiskach. Powodem jest to, że karp musi szukać szerokiej gamy przynęt indywidualnego zapotrzebowania.”

Do przodu bez przesiewania

Podczas pobierania pokarmu karp ma tendencje do przemieszczania się przez jadalne i nie jadalne dla niego rzeczy i grymaszenie podczas wybierania. Gdy ma do wyboru paszę, mniejsze cząstki a kulki zdecydowanie wybiera grubsze żarcie.

Łatwy do zaczepienia

Kiedy kulka zostanie zjedzona i spalona, muszą przepłynąć do następnej co wymaga dosyć dużego wysiłku z ich strony. Ryba musi szukać i pływać do następnego punktu z jedzeniem, kiedy ryby żerują agresywnie możemy liczyć się z szybkim braniem oraz dobrym zaczepieniem.

Zacięcie 

Po “złapaniu haka” ryba rusza do następnej kulki aby ją skonsumować a odległość pomiędzy przynętami oznacza, że hak dokręca się aż w końcu wbija się w wargę karpia. To właśnie ostrze musi być bardzo ostre aby idealnie zapiąć się o wargę karpia. Ryba wtedy najczęściej robi odjazd co powoduje, że haczyk zakotwicza się na dobre.

Nie dokładne

Kiedy nęcisz nie martw się, że rozrzuciłeś je nie dokładnie, lepiej jest aby dążyć do szerokiego rozproszenia przynęty, która umożliwi zarzucenie dwóch kijów – nie martw się dokładnością. Zbierz ryby dookoła nęconego miejsca niech walczą o przynętę w tedy twoje kulki staną się bardzo pożądane. Jest to całkowitym przeciwieństwem do łowienia na różne mixy, pokruszone kulki w siatkach PVA, gdzie przypon oraz hak powinien być krótki. W przypadku łowienia na kulki haki mogą być większe a przypony dłuższe ponieważ ryby są w ciągłym ruchu podczas karmienia. Podsumowuje James Anderson.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here