Większość z Was na forach wędkarskich zadaje pytania Jak przygotowac kukurydze na ryby ?. Dlatego też postanowiłem w tym artykule opisać krok po kroku jak powinno się przygotować kukurydzę.

Gotowana kukurdza jest dobra do nęcenia, jednak do samego łowienia polecam gotowe kukurydze ze sklepu, które można zobaczyć klikając w ten LINK.

Przygotowanie kukurydzy, którą użyjemy do nęcenia lub jako przynęta na włos jest bardzo proste oraz kukurydza gotowana nie zawiera tyle dodatków co kukurydza konserwowa z puszki. Kukurydzą twardą, która jest nie ugotowania nie można nęcić, ponieważ to źle wpływa na trawienie karpi.

kukurydza

 

Przedstawię krok po kroku przygotowanie kukurydzy.

I. Musimy namoczyć kukurydzę. Aby kukurydza dobrze napęczniała należy ją moczyć od 12 do 24 godzin. Po namoczeniu widzimy że ziarna kukurydzy napęczniały i zwiększyła się objętość w naszym garnku, a wodę pobrały namoczone ziarna.

moczenie kukuryczy                                                                                                            moczenie kukurydzy w wiaderku

II. W kolejnym kroku nie pozostaje nam nic innego jak tylko położyć garnek z naszą kukurydzą na kuchnię i gotować. Poradzę aby kukurydzę gotować od 30 do 60 minut. Po gotowaniu zostawiam garnek z kukurydzą przykrywam pokrywką i kukurydza ładnie do siebie dochodzi. Ziarenka są idealne bez mała takie jak z puszki.

UWAGA: Nie należy gotować kukurydzę z pokrywką. Radzę aby gotować kukurydzę na małym ogniu.

gotowanie kukurydzy                                                                                                                       gotowanie kukurydzy

III. Po dojściu kukurydzy do siebie należy odsączyć resztki wody z garnka. Najlepiej wysypać kukurydzę na sito do przesiewania zanęty i wtedy nam woda ładnie spłynie.

IV. Odczekamy jak kukurydza trochę wystygnie i możemy nęcić.

kukurydza

 

 

8 KOMENTARZE

  1. Kukurydzę po namoczeniu 12 godz. należy przepłukać zalać świeżą wodą dodać cukier waniliowy torebkę na szklankę kukurydzy gotować 30 min w szybkowarze okryć kocem na 10 godzin.Szybkowar oszczędza gaz i powstaje piękny zapach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here