Łowienie amurów nie należy do łatwych rzeczy, jednak podczas karpiowych zasiadek amury bywają dosyć często przyłowem karpiarzy. W internecie na różnych forach coraz więcej pojawia się pytać typy: Na co łowić amury? Jaka przynęta na amura ? Postanowiłem w tym artykule właśnie poruszyć temat przynęt na amura. Sam sposób łowienia amura oraz nęcenie amura poruszę w kolejnym artykule.

przynetyr41

Dobrze wiemy że amur to ryba roślinożerna, więc jak sama nazwa mówi sama za siebie amur lubi jeść wodne roślinności. W jego stałym jadłospisie ją bez wątpienia trzciny, która powyrywane i ponadgryzane pływają po powierzchni wody na naszych akwenach.

amurowa przynęta

Osobiście najczęściej łowię amury na kulki proteinowe i gotowaną kukurydzę. Według mnie są to najlepsze przynęty jeżeli chodzi o łowienia amura. Oczywiście sprawdza się to na moich najbliższych wodach, wcale nie mówię że na każdej wodze w Polsce najlepszą przynętą na amura są kulki proteinowe i gotowana kukurydza. Nie wcale tak nie jest ! Sami pewnie już wiecie że bardzo często tak bywa że na jednym łowisku biorą karpie przykładowo na kulkę o zapachu truskawki a na drugim łowisku na tą kulkę nic nie złowimy. Ryby z każdej wody są inne. Dlatego go każdego łowiska musimy podejść całkiem inaczej i poznać co kryją w sobie jego mieszkańcy.

karp na kukurydzę
Jak widać nie tylko amury lubują się w gotowanej kukurydzy 🙂

Inne amurowe przynęty to:Śliwki,Wiśnie,Sałata,Skórka od chleba,Groch,Pellet

Osobiście nie łowiłem na inne wymienione przynęty, lecz słyszałem że na takie kombinacje też łowią amury. Byłem świadkiem jak amur o masie 15 kg został złowiony właśnie na śliwkę.

Przynęty amurowe, które dostaniemy w sklepach wędkarskich:

  1. Kukurydza Amurowa Carp Zoom

kukurydza amurowa carp zoom

ZOBACZ

2.Kulki Amurowe Carp Zoom

carpzoom kulki proteinowe

ZOBACZ3.Pellet Amurowy Carp Zoom

carpzoom pellet na amura

ZOBACZ

4.Atraktor Amurowy Carp Zoom

atraktor amurowy carp zoom

ZOBACZ

5. Dip Amurowy Carp Zoom

amur dip

ZOBACZ6. Kulki Amurowe Pływające POP-UP Carp Zoom

kulki pływające na amura carp zoom

 

Zapisz

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here