Leadcore to plecionka, która w środku posiada ołowiany rdzeń. Dzięki zastosowaniu w środku plecionki rdzenia leadcore idealnie przylega do dna łowiska oraz jest bardzo odporny na przetarcia.

Oczywiście nie należy mylić leadcore z plecionką przyponową, ponieważ leadcore stosujemy tylko do zestawów i na nim mocujemy między innymi bezpieczny klips.

Leadcore Undercarp występuje w dwóch kolorach:

Brązowy – https://undercarp.pl/produkt/leadcore-10-m45-lbs-brazowy/

Zielony –  https://undercarp.pl/produkt/leadcore-10-m45-lbs-zielony/

Kiedy używamy leadcore ? 

Leadcore stosujemy podczas łowienia w trudnych warunkach. Pisząc trudne warunki mamy na myśli łowiska w których występują podwodne zaczepy na przykład zwalone podwodne drzewa. W niektórych łowiskach na dnie występują również racicznice oraz małże, które bez problemu przecinają żyłkę podczas brania, dlatego w takich sytuacjach powinniśmy zastosować również leadcore na naszym zestawie końcowym.

Oczywiście leadcore zalecamy stosować do każdego zestawu a nie tylko w sytuacjach gdzie na dnie są zaczepy lub małże. Zawsze warto zastosować odcinek od 50 cm do 100 cm w zestawie, ponieważ zestaw z ledcorem idealnie przylega nam do dna. Druga zaleta dlaczego warto stosować leadcore w zestawach karpiowych to ryzyko przetarcia linki głównej przez karpia podczas holu. Karp posiada dosyć ostrą płetwę grzbietową o którą podczas holu przeciera nam się żyłka główna. Jeżeli zastosowujemy leadcore to mamy problem rozwiązany.

Zobacz jak zrobić zestaw karpiowy z leadcorem 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here