Wędkarstwo sportowe na Opolszczyźnie świętuje kolejny sukces. Wędkarze Koła PZW przy Elektrowni Opole przywitali nowy rok informacją, iż zbiornik Malina II z dniem 01.01.2015r. uzyskał status łowiska PZW typu „złów i wypuść”.
Włodarze Okręgu PZW Opole pod przewodnictwem Mariana Magdziarza postępowo podchodzą do potrzeb wędkarstwo sportowego, co stanowi swoisty fenomen w skali kraju. Wszystko to dzięki silnemu lobby ze strony zwolenników zasady C&R skupionych – z roku na rok ,coraz liczniej – w szeregach Koła PZW przy Elektrowni Opole, a także powstałej ponad rok temu Sekcji Wędkarstwa Karpiowego. Współpraca między Zarządem Koła i jego Prezesem Mariuszem Sośniakiem, a Zarządem Sekcji przynosi korzyści, których rezultaty przychodzi nam obserwować. SWK to nowy twór na karpiowej scenie jednak zrzeszający grupę aktywnie działających ludzi skorych zarówno do pracy, jak i prowadzenia merytorycznego dialogu na karpiowej scenie politycznej. Cele stawiane sobie przez SWK to przede wszystkim opieka i gospodarowanie przestrzenią nad wodami złów i wypuść Malina II oraz Śródlesie II, jak również oferta współpracy z innymi sekcjami wędkarstwa sportowego oraz propagowanie etyki wędkarskiej wśród młodzieży m.in. za sprawą prowadzenia „Opolskiej Młodzieżowej Szkółki Karpiowej – No Kill”.
Malina II to ekstremalnie trudny około 30ha zbiornik, którego dno niemal w całości pokrywa gąszcz podwodnej roślinności. Dogodnych miejscówek na położenie zestawów nie brakuje, lecz należy się wysilić w ich poszukiwaniu.
Łowienie bez środka pływającego jest praktycznie niemożliwe, gdyż niemal po każdą rybę należy wypłynąć, a próby holu z brzegu najczęściej kończą się niepowodzeniem. Jeśli jednak zależy komuś na maksymalnej satysfakcji czerpanej z łowienia i nie boi się stawić czoła istnie harcorowym warunkom nie ma się czego obawiać. Woda w zbiorniku posiada wysoki poziom przejrzystości dzięki czemu już przy użyciu tuby można dogodnie kontrolować położenie zestawów. W miejscach nieporośniętych przez roślinność dominują piaszczyste łachy, a w głębszych miejscach natrafiamy na fragmenty pokryte mułem. Nie sposób nie wspomnieć o ogromnym potencjale pokarmowym Maliny II, a to wszystko za sprawą roślinności będącej doskonałym siedliskiem dla niezliczonych wodnych organizmów stanowiących bogaty pokarm dla karpi co skutkuje ich dużymi przyrostami. Zarybienia są prowadzone w sposób racjonalny dla zachowania równowagi biologicznej nie tylko z naciskiem na masowe ilości karpia.
Wokół wody systematycznie posuwają się prace remontowe alby podwyższyć komfort wędkowania.
GALERIA KARPI:
GALERIA ŁOWISKA:
KILKA ZDJĘĆ Z ZARYBIENIA:
Ta ,nastawiali pacany bramek i moczą kije. A człowiek juz nawet nie ma gdzie sobie popływać
Jak chcesz popływać to na basen chłopaki kawał dobrej roboty tam robią by gdzie mieć posiedzieć z rodzinami nad woda nie zawsze trzeba popływać na danej wodzie czasem wystarczy posiedzieć nad wodą i też można relax mieć Brawo WY za to co robią pozdrawiam cała ekipę