Pewnie nie raz zastanawiałeś się nad wyborem pokrowca na wędki. Może ten temat wydawać Ci się zbyt błahy ale z doświadczenia wiem, że nie należy ignorować tego elementu.
Na sam początek zadaj sobie pytanie na ile wędek będziesz potrzebował pokrowiec a później zacznij poszukiwania.
Pokrowce na wędki
Wybierając pokrowiec zwróć uwagę na jakość wykonania, nie tylko będzie Ci służył bardzo długo ale także zmniejszy prawdopodobieństwo zniszczenia sprzętu. Dzięki jego solidnej konstrukcji idealnie zabezpieczy twój sprzęt oraz będzie komfortowy w transporcie.
Oczywiście jednym z kilku aspektów, na które należy zwrócić uwagę są zamki oraz materiał. Sprawdź ich solidność, solidne zamki zazwyczaj są “grube”, wykonane z tworzywa wyższej jakości niż te gorsze, które mogą bardzo szybko nam się popsuć.  Z rozróżnieniem nie powinno być problemów, można to łatwo zauważyć gołym okiem. Materiał zaś powinien być gruby, mocny. Im lepsza jakość materiału tym pokrowiec będzie bardziej wartościowy w ochronie sprzętu jak i długo żywotności. Oprócz materiału oraz zamków zwróć uwagę na rozmieszczenie różnych dodatkowych kieszonek, gąbek (chroniących) oraz szelków. Wszystko to będzie sprzyjało twojemu użytkowaniu, zabezpieczeniu wędek kołowrotków (dobrze wiemy ile są warte), natomiast do kieszonek będziesz mógł schować jakieś drobne akcesoria, zapasowe szpule od kołowrotków, żyłki itp.

Tutaj znajdziesz pokrowce wędkarskie w różnych cenach, kliknij i sprawdź czy warto zainwestować więcej, mniej.


KLIKNIJ TUTAJ

Może ta rzecz wydawać się nie istotna ale “jednym okiem” zwróć uwagę także na mocowanie wędek w pokrowcu, aby były zamocowane pasywnie oraz dobrze ułożone, tak aby wyeliminować możliwość obijania się o siebie.
Wybierając pokrowiec zadaj sobie pytanie ile będziesz mógł wydać. Oczywiście im więcej tym jakość będzie wyższa ale nie zawsze możemy pozwolić sobie na duży wydatek. Możesz także uwzględnić jak cenny sprzęt chcesz transportować. Na przykład mija się z celem zakup pokrowca kiedy wartość twojego sprzętu nie przekracza wartości pokrowca. Jeśli chodzi o tańsze pokrowce możemy je spróbować stunningować, doszywając jakieś dodatkowe gąbki w newralgicznych miejscach aby dodatkowo uchronić transportowany sprzęt.
Na rynku jest masa różnego rodzaju pokrowców to ty zadecydujesz, który kupisz możesz sugerować się powyższym tekstem ale to decyzja wyboru będzie dalej należała do ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here