Gdy karpie bardzo słabo żerują a zwłaszcza podczas bardzo upalnych dni gdy żerują w toni wody to nie zastąpioną metodą jest podanie przynęty właśnie w toni wody czyli zastosowanie Zig Riga. Wiele z Was na pewno słyszało o tej metodzie połowu,część z Was na pewno łowi tą metodą z powodzeniem a niektórzy słyszeli na pewno o Zig Rig, lecz do tej pory pewnie nie wiedzą co to takiego jest, więc na samym początku kilka słów wstępnych.

Czym właściwie jest ten “Zig Rig ” ?

Zig Rig to bardzo skuteczna metoda łowienia karpi w toni wody. Najprościej obrazując jest to zestaw karpiowy z pływającą przynętą podniesiony do góry za ciężarkiem właśnie za pomocą pływającej przynęty i umieszczony w toni wody. Jedną zaletą z Zig’a jest to że stosując tą metodę możemy łowić na różnych głębokościach.Zaczynając od kilku centymetrów aż pod samą powierzchnię lustra wody.

Kiedy łowić na Zig Rig’a ? 

Bardzo często nad wodą a zwłaszcza w dni, kiedy znacznie mocniej dopieka słońce i temperatura na dworze wynosi ponad 30 stopni Celcjusza to i również temperatura wody w awenie w którym łowimy znacznie wzrasta. W takich chwilach karpie zazwyczaj żerują w toni czyli znacznie wyżej nad dnem łowiska. To właśnie w takiej sytuacji zastosowanie Zig’a może się przyczynić do złowienia nie jednego karpia.

Trochę teorii o tym czym jest “Zig Rig” już za nami, więc teraz przejdziemy do skonstruowania takiego zestawu i wymienimy po kolei elementy, które będą niezbędne podczas konstrukcji zestawu zig rig. Skupmy się teraz na najważniejszych elementach zestawu Zig Rig.

1.Spławik do Zig Rig’a 

jaki spławik do zig riga

Spławik w tym zestawie pełni najważniejszą funkcję, ponieważ to właśnie dzięki zastosowaniu odpowiedniego spławika nasza przynęta znajdzie się w toni wody.

2.Materiał przyponowy

Podczas wyporu materiału z jakiego wykonamy nasz przypon Zig Rig warto zwrócić uwagę na jego pływalność, ponieważ najlepiej sprawdzi się w tej sytuacji pływający materiał przyponowy.

 

Gdy mamy już spławik do Zig Riga i materiał przyponowy z jakiego wykonamy przypon to potrzebujemy już tylko ciężarka i oczywiście haczyka do przyponu i możemy zacząć konstruować nasz karpiowy zestaw.

Jednak jak przygotować zestaw do Zig Riga oraz jaką taktyk obrać łowiąc tą metodą to wszystko dowiecie się z poniższego filmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here