Gdzie łowić na Zig-riga – dobór miejsca

0

Zbliża się lato, będą takie dni, w których karpie nie będą pobierały przynęt położonych na dnie. Wtedy czas na zastosowanie Zig riga. Jest to metoda, w której kusimy karpie min. z toni wody. Natomiast jak w przypadku zwykłego łowienia z dnia, tak jak i z toni o braniu decyduje min. dobre ulokowanie zestawu.

Gdzie byś ustawił swój zestaw by mieć jak najwięcej brań ? Karp dosyć często obiera rundkę wokół, zazwyczaj tych samych miejsc. Jeśli trafisz na miejsce, które patroluje najczęściej a w dodatku ustawisz przynętę na odpowiedniej głębokości możesz liczyć na sporo odjazdów. Głębokość ulokowania przynęty w tym okresie czasowym wynosi około 50-80 cm od powierzchni wody. Przy lokalizacji ryb możesz liczyć także na pomoc echosondy Deeper, która “po ciuchu” pomoże tobie ze znalezieniem ryb.

Zobacz teraz najbardziej atrakcyjne miejsca, w których mamy największe szanse na złowienia karpia z użyciem ZigRiga

źródło obrazka: carpology.net

1.Zatoka 

Płytkie zatoczki często pełnią funkcję sufitu, co zapewnia karpiom dużo ciepła. Zig Rigs prezentowany w wodzie przy ujściu / wejściu do zatoki często kusi wiele karpi w ciągu dnia.

2.Wypłycenia 

Częstym miejscem  na lokowanie zestawu Zig rig w okolicy wypłycenia jest jego front, jaki i boki górki.

3.Wyspa

Wyspy jak magnes przyciągają karpie i będą stanowić jedno z najczęstszych miejsc patrolowych wokół jeziora. Podczas upałów będą krążyć wokół płytkich półek. Więc rzucaj Ziga obok :).

 

4.Sztaby żwiru

Podobnie jak w przypadku wyspy, karp bankowo odwiedzi takie miejsce podczas patrolowania. Zigiem łowimy na szczycie lub na obrzeżach.

5.Nawisy drzew

Stanowią często odwiedzany obszar dla karpi ze względu na obfitość pokrywy, która obejmuje zwisające drzewa, liliowce i trzcinowiska. W czasie upałów karpie często wpływają w takie miejsca, więc pływająca przynęta Zig jest idealna na przegryzkę w ciągu dnia.

6.Dryfująca szumowina

Szumowina (śmieci, liście itp.) zbiera się na wodzie, często jest spychana przez wiatr na róg jeziora czy też występuje w zatokach. Karpie natomiast często ukrywają się pod nią z powodu pokrywy, ale także z powodu mikroskopijnych pluskiew i jedzenia, które zbierają się w kożuszku. Zig rig położony obok może spowodować kilka odjazdów jednego dnia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here