W niedzielę 6 listopada dobiegły końca pierwsze międzynarodowe zawody organizowane przez firmę CARPSHOP (www.carpshop.pl) na jednym z najlepszych łowisk karpiowych w Europie. Mowa tutaj oczywiście o Sumbar Lake w Chorwacji. Wszyscy startujący jednogłośnie stwierdzili, że były to najlepsze zawody na jakich startowali pod względem wielkości poławianych ryb. Organizacyjnie impreza również była na najwyższym poziomie, a piękne i oryginalne rzeźby karpi jako trofea dla najlepszych znakomicie uzupełniały wartościowe czeki od sponsora głównego jakim był CARPSHOP Dawida Patlewicza.

International Carpshop Cup Croatia Sumbar Lake 2016

W ostatnich kilkunastu godzinach zawodów dołowiono jeszcze kilka ryb ,z których największa należała do najmłodszego zawodnika Kacpra Stępnia łowiącego rzutem na taśmę karpia pełnołuskiego 19kg.

karp pełnołuski 19 kg

Finalnie nagrody główne jak i okazałe trofea “podzielono po równo” między polskimi jak i ukraińskimi zespołami na podium.

c16

Big Fisha imprezy karpia pełnołuskiego 32,40kg złowił Polak Rafał Daczka i jako pierwszy odbierał okazałe nagrody.

I miejsce zajęła drużyna z Ukrainy z wynikiem 3 najcięższych ryb – 66,90kg w składzie Krasko Oleh, Treskot Taras, Torgonskyy Dmytro

II miejsce zajęła drużyna z Polski z wynikiem – 61,40kg w składzie Witold Śmigiel, Dariusz Muzyka, Jakub Ofiarski

III miejsce zajęła drużyna z Ukrainy z wynikiem – 52,30kg Akimov Andrii i Tomashevskii Anatolii

Ceremonie zakończenia przerwał ciepły posiłek dla wszystkich uczestników w postaci pysznego gulaszu od organizatorów. Nikt głodny nie został wypuszczony w daleką podróż powrotną do domu. Autokar wraz z całym ekwipunkiem części zawodników, którzy reflektowali tego rodzaju transport, był na pewno strzałem w “10” jako opcja powrotu do domu.

c19

Organizatorzy już teraz potwierdzają organizację 2 edycji tych zawodów na jesień 2017 oraz zapowiadają zupełnie nową wyprawę tym razem w lipcu (10-15.07.2017) i uwaga z możliwością łowienia za pomocą modeli zdalnie sterowanych przy założeniu startu max 15 ekip!

c18

Więcej info w tej sprawie pod nr kontaktowymi współorganizatorów Wojciech Marczak +48 666 085 722 Dawid Patlewicz +48 504 742 339

Szczegółowa galeria: 

Źródło: www.facebook.com/CarpshopPoznan

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here