Jak obserwować wodę korzystając z natury ?

0

Bywając nad wodą zobaczysz wiele czynników, które nie wszyscy potrafią dostrzec, im więcej razy będziesz obserwował wodę tym więcej zrozumiesz. Zobaczysz, że różne zwierzęta zachowują się inaczej w stosunku jaki wpływ ma na nie pogoda i warunki. Karpie są także częścią tego ekosystemu i choć pewne rzeczy mogą wydawać się nie istotne wówczas warto je zapamiętać.

 

1 Ptaki 

Ptaki są ogólnie padlinożercami i jeśli są zgrupowane w jednym miejscu może oznaczać to, że znajduje się tam pożywienie. Możliwe jest, że karpie żerują w tym miejscu mieszając naturalną żywność lub mogą występować tam muszki itp. Ale tak czy inaczej karpie mogą być w pobliżu więc nie rezygnuj z takich miejsc.

 

2 Brzeg pełen szczątków 

Jeśli wstaniesz i rankiem przy brzegu zobaczysz skupiska szczątków, liści i innych szumowisk jest to jeden znak, że karpie gdzieś żerowały na pobliskim obszarze. Pamiętaj aby oszacować miejsce żerowania uwzględnij wiatr, z której strony mógł wiać oraz mniej więcej czas jeśli potrafisz określić. Takie miejsca są idealnym na położenie zestawów.

 

3 Ciepła woda

Jak rozpoznać gdzie jest najcieplej ? Natura będzie dla ciebie najlepszym termometrem. Wiele zwierząt udaje się w najcieplejsze części jeziora w tym także karpie. Często widzi się jak jaszczurki, węże przemieszczają się w ciepłe strony jeziora, w szczególności na początku roku gdzie nie wszędzie jest ciepło. Będzie to twój najlepszy naturalny wskaźnik nad jeziorem.

 

Wskazówka

Kiedy podążać za wiatrem ? Ogólnie przyjęło się, że karpie wybierają nawietrzne strony, jednak z własnego doświadczenia dosyć często zauważałem, że karpie lokują się na tej spokojniejszej wodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here