Jak oznaczyć miejsce za pomocą łódki zanętowej ?

0

Czy najpierw wywozisz marker, kolejno swój zestaw i kładziesz go w pewnej odległości od zaznaczonego miejsca ?

Oczywiście, teoretycznie można wywieźć marker wraz z naszym zestawem końcowym w tym samym czasie, za pomocą łódki zanętowej ale czy będzie to dla nas bezpieczne ? Taka wywózka nie jest pewna, wszystko może się nam zaplątać i tak naprawdę nici z naszego powodzenia.

Zacznij od znalezienia miejsca, gdy będziesz miał już obrany punkt, załaduj znacznik do łódki zanętowej i wywoź. Pamiętaj o szczytówce, dobrze by było gdyby była ona zanurzona w wodzie a żyłka sztywno wysuwała się z kołowrotka. Jeśli dotrzesz na miejsce upuść znacznik, ustaw go. Kij trzymaj tak aby Ci nie przeszkadzał, pamiętaj o naprężonej żyłce przez cały czas, można zaklipsować na kołowrotku. Ważne jest abyś pod żadnym pozorem nie miał otwartego kabłonka, gdyż marker będzie dryfował po wodzie.

Przystępując do wywiezienia zestawu umieść go w łodzi zanętowej, wywożąc standardowo pamiętaj o naciąganiu linki tak aby linia wywozu była prosta. Dosyć przydatną sprawą jest zaznaczenie odległości na lince głównej, dzięki temu trikowi twój zestaw będzie zawsze lądował w tym samym miejscu. Przyda Ci się to szczególnie przy wywózce na głębszych odległościach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here