SŁÓW KILKA O ORZECHACH TYGRYSICH

Bardzo wiele osób nie widziało orzechów tygrysich i najczęściej zadają pytanie : orzechy tygrysie co to jest ?, orzechy tygrysie na jakie ryby ?. Dlatego zacznijmy od początku. Krótko o orzechach a w dalszej części artykułu o przygotowaniu i gotowaniu orzechów tygrysich.Orzechy tygrysie to w ostatnich czasach coraz bardziej popularna zarówno zanęta jak i przynęta na karpie. Świetnie nadaje się orzech tygrysi zarówno na amura jak i karpia. Każde ryby niemalże go uwielbiają. Natomiast do materiałów PVA także nadają się orzechy , jednak nie całe lecz mielone orzechy tygrysie.

Zobacz orzechy tygrysie występujące na rynku gotowe i takie do samodzielnego przygotowania. (kliknij)

Orzechy tygrysie na karpia spotkamy na rynku karpiowych w trzech rozmiarach.

orzechy tygrysie cena

MINI

Jest to najmniejszy rozmiar orzecha tygrysiego. Orzechy tygrysie zaliczane do tego rozmiaru występują od 6-8 mm.

orzechy tygrysie na karpia
Orzechy tygrysie rozmiar mini

STANDARD

To drugi a zarazem średni rozmiar orzechów tygrysich. Orzechy z grupy standard występują w granicach od 8-12 mm

orzechy tygrysie jak gotować
Orzechy tygrysie rozmiar standard

 

JUMBO

Jumbo jest największym rozmiarem orzechów tygrysich, czyli orzechy w rozmiarze od 12 do20 mm. Orzechy w rozmiarze jumbo są także określane jako orzechy tygrysie gigantes.

orzechy tygrysie gdzie kupić
Orzechy tygrysie rozmiar jumbo

Podstawowe informacje o orzechach tygrysich już pokrótce opisane, więc teraz możemy przejść do przygotowania orzechów tygrysich.

ORZECHY TYGRYSIE PRZYGOTOWANIE

I. Na początku musimy oczywiście wsypać orzechy do wiaderka.

orzechy tygrysie

II.Następnie zalewamy orzechy wodą, tak aby wszystkie były zakryte i warto wlać więcej wody, ponieważ orzechy w tej wodzie będziemy moczyli przez 24 h.

orzechy tygrysie ile gotować

III.Po upływie 24 godzin orzechy wraz z wodą przelewamy do garnka. Pamiętajcie, jeżeli w wiaderku w którym moczyliście orzechy ubyło wody to należy uzupełnić brak wody przed gotowaniem.

orzechy tygrysie gotowanie

ORZECH TYGRYSI GOTOWANIE

IV. Po przelaniu orzechów do garnka możemy przystąpić do gotowania.

orzechy tygrysiena karpie

Bardzo często zadajecie pytania: jak długo gotować orzechy tygrysie ?, więc od razu odpowiadam na to pytanie w artykule. Orzechy tygrysie powinny się gotować od 40 minut do nawet 2 godzin. Czas gotowania zależy od średnicy orzechów, które będziemy gotować. Oczywisty jest fakt że orzechy o najmniejszym rozmiarze czyli mini będą się gotować o wiele szybciej nić największe orzechy czyli jumbo.

V. Po ugotowaniu się orzechów możemy poczekać aż ostygną i przecedzić ich przez sito wędkarskie, aby pozbyć się wody i orzechy są już gotowe możemy je zabrać na zasiadkę. Najlepiej podczas gotowania co jakiś czas przegryźć orzecha i gdy będzie dosyć miękki to należy przestać gotować.

PRZECHOWYWANIE ORZECHÓW TYGRYSICH / PASTERYZOWANIE

Jeżeli zaplanowaliśmy naszą zasiadkę dopiero za miesiąc lub dwa to po ugotowaniu orzechów musimy je odpowiednio przechowywać aby się nie popsuły. Najlepszym sposobem na to jest pasteryzacja orzechów w słoikach.

orzechy tygrysie zalewa

Po ugotowaniu wlewamy wrzątek wraz z orzechami do słoików a następnie mocno zakręcamy i obracamy słoik do góry nogami. Warto użyć w tym celu zarówno dużych jak i mniejszych słoików, ponieważ mniejsze słoiki będą na krótkie jednodniowe czy też kilkugodzinne zasiadki, natomiast duże słoiku będą niezastąpione na długich kilkudniowych czy też dłuższych zasiadkach. Przy takim rozwiązaniu uzyskujemy orzechy tygrysie w zalewie.

orzechy tygrysie
Uważajcie żeby się nie poparzyć 🙂

Drugim sposobem na przechowywanie orzechów tygrysich jest ich mrożenie. Orzechy po ugotowaniu należy przecedzić przed sito wędkarskie aby ociekła woda, następnie poczekać aż wystygną i po zapakowaniu w torebki możemy je zamrozić.

JAK PRZYGOTOWAĆ ORZECHY TYGRYSIE – FILM

BARDZO CZĘSTO ZADAWANIE PYTANIA ODNOŚNIE ORZECHÓW TYGRYSICH

1.Orzechy tygrysie gdzie kupić ?

Orzechy tygrysie można kupić niemalże w każdym sklepie wędkarskim nie tylko karpiowym.

2.Orzechy tygrysie cena ?

Kilogram orzechów tygrysich kosztuje od 10 do 20 złotych

3.Czy orzech tygrysi jest skuteczny także na amura ?

Osobiście nie łowiłem jeszcze amurów na orzechy tygrysie, lecz słyszałem że amury również łowią na orzechy tygrysie.

Mam nadzieję że po przeczytaniu powyższego artykułu oraz obejrzeniu filmu każdy kto do tej pory nie umiał jeszcze przygotować orzechów tygrysich to poradzi sobie bez problemu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here