3 rzeczy, na które zwracamy uwagę podczas wyboru łowiska

Odwiedzając nowe miejsce czasem bardzo ciężko jest zdobyć kluczowe informacje na temat nowej wody. Bez nich nie wiesz czy łowisko będzie dla ciebie właściwe. Wybierając miejsce na pewno szukasz informacji na temat całokształtu łowiska.

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Historia wody

Wybierając daną wodę dobrze jest sprawdzić jej historię. Zaczynając od powstania poprzez ich właścicieli oraz zarybienia. Jak dobrze możemy przypuszczać, że 20-to 50-cio letnie wody mogły wyhodować  prawdziwe okazy, gdy tylko ryba uniknęła haka. Jak dobrze możemy przypuszczać dawniej, niestety dużo więcej ryb niż teraz (zdarza się) trafiało na patelnię. Inny pogląd możemy zaobserwować na jeziorach gdyż to one są starsze, większe i ryby miały po prostu łatwiej przetrwać. Całkiem inny świat możemy zaobserwować na łowiskach komercyjnych NO KILL, tam właściciele dbają o dużą rybę (aby była) bo to przyciąga wędkarzy a to dla nich przecież jakiś biznes. Należy również zauważyć, że tam wędkarze dbają o rybę (maty, kołyski, odkażacze itp.) jedynym minusem są pokaleczone ryby.

2. Zagospodarowanie wody

Ważną rzeczą dla wędkarza jest wygoda nad wodą. Niektórzy lubią ciche, dzikie miejsca, gdzie piaszczysty brzeg styka się z lasem iglastym. Inni wolą prysznic, domek, prąd. Warto jednak spróbować tego i tego aby urozmaicać swoje przygody nad wodą. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Ekosystem

Ważną sprawą dla każdego wędkarza nad wodą jest przyroda i oczywiście okazy, które pływają w wodzie. Czytając pierwszy podpunkt powinieneś mieć już skojarzenie jakie ryby mogą pływać w danej wodzie, jak to rozpoznać. Pamiętaj zawsze na “takim PZW” coś dalej pływa jeśli lubisz taki klimat, warto usiąść na zasiadce. Oprócz ryb wielkie znaczenie dla wędkarzy mają miejscówki. Zatoczki, korzenie, zwisające drzewa, budują urok wody a także są dobrymi miejscami na położenie zestawów. Każdy wędkarz to indywidualna osobowość i to on czerpie dla siebie radochę z pasji jakiej jest wędkarstwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here