Jak dalej rzucać naszym zestawem ?

0

Jeśli chcesz naprawdę daleko rzucić, musisz zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych czynników. Miejmy nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu będziesz rzucał dalej.

Wielu ludzi uważa, że kluczową sprawą dalekich rzutów są odpowiednie kije, natomiast używając samych kijów nie osiągniemy maksymalnych odległości. Trzeba zwrócić uwagę także na pozostałe czynniki.

Aby wykonywać dalekie rzuty zwróć uwagę na kij, pamiętaj kijem 3lbs także jesteś wstanie daleko rzucić. Fajnie gdyby nie był on całkiem sztywny. Kołowrotek jaki wydali twój rzut powinien mieć szpulę w kształcie stożka, która nie będzie krępowała wysuwającej się żyłki z kołowrotka. Jeśli chodzi o linkę główną, dalej powinieneś rzucić zestawem używając plecionki, gdyż jest ona sztywna i mniej rozciągliwa.

Jeśli chodzi o zestawy końcowe, wielu ludzi uważa, że dalszą odległość możemy osiągnąć zestawem helikopterowym jest to trafne spostrzeżenie. Używanie cięższego końca (ciężarka) zwiększa stabilność w locie co może przełożyć się na większy dystans i lepszą dokładność. Użycie cięższego ciężarka nie spowoduje od razu dalekiego rzutu, duża waga spowolni twój rzut i prędkość  końcową. Trzymaj się właściwości kijów i eksperymentuj. Wybierz to co będzie najlepsze dla ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here