Ciężarek jest bardzo ważnym elementem naszego zestawu. W dużej mierze to właśnie od niego zależy napięcie naszej linki głównej. Łowiąc karpie spotkamy łowiska na których nie brakuje zaczepów. W takich miejscach za każdym razem ciężarek będzie nam się odpinał poprzez zaczepienie się w zaczepie. W związku z tym aby nie tracić ciężarków z ołowiu, które potem będą zalegały na dnie pokaże jak zrobić naturalne ciężarki, które wtopią się w dno akwenu.

Na samym początku musimy przygotować sobie odpowiednie kamienie z których później wykonamy nasze ciężarki. najlepsze będą kamie tak zwane”otoczaki”.

kamiennie ciężarki

Gdy już mamy przygotowane odpowiednie kamienie możemy przejść do dalszego etapu. Teraz musimy wywiercić dziurę w kamieniu w której później ulokujemy nasz krętlik.

ciężarek z kamienia

Po wywierceniu otworu w kamieniu pozostaje nam tylko zamocować krętlik. Osobiście polecam aby używać klej bezwonny typu poxipol.

Wywierconą dziurę zalewamy klejem a następnie wkładamy krętlik.

ciężarek z krętlikiem

leadcore z ciężarkiem

Ciężarek idealnie pasuje do bezpiecznego klipsa.

Jeżeli jednak nie macie czasu aby samemu zrobić takie ciężarki możecie je zakupić u nas w sklepie: ciężarki kamienne  <- ZOBACZ

2 KOMENTARZE

  1. Ja wolę naciąć tarczą diamentową, jest szybciej. Wyginam z drutu mały orczyk do którego dołączam krętlik i zalewam klejem dwuskładnikowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here