Bardzo wiele zwłaszcza początkujących karpiarzy pyta jak założyć kukurydzę na włos oraz jaki przypon wybrać do kukurydzy. Do łowienia karpi czy amurów na kukurydzę najczęściej używamy zwykłych tradycyjnych przyponów, lecz w przypadku łowienia na kukurydzę haczyk ma bardzo duże znaczenie.  Haczyk dobrany do tego typu przyponu powinien charakteryzować się szerokim łukiem kolankowych. Z naszej oferty do łowienia na kukurydzę polecamy dwa modele haków.

Zobacz haczyki – https://undercarp.pl/katp/haczyki-karpiowe-haki/

Haczyki mamy wybrane, więc teraz musimy zdecydować się na jaką kukurydzę będziemy łowili. Czy będzie to kukurydza pływająca lub kukurydza gotowana ( tonąca )

Przypon do łowienia na kukurydzę pływającą:

Do łowienia na sztuczną pływającą kukurydzę polecamy stosować przypon KD rig. W tym przyponie na włos dodatkowo zakładamy mały ciężarek ołowiany (1-2 g) dzięki czemu kukurydza ustawia się w słupku i bardzo naturalnie prezentuje się na dnie.

Do wykonania przyponu potrzebujesz:

Zobacz jak wykonać przypon KD rig krok po kroku

Przypon do łowienia na kukurydzę tonącą 

Do łowienia na kukurydzę tonącą lub gotowaną polecamy natomiast stosować przypon Blow Back Rig. Dodatkowe kółeczko które znajduje się na trzonie haczyka niemalże za każdym razem obraca haczyk w momencie brania tak aby wbił się w dolną wargę ryby.

Do skonstruowania przyponu Blow Back Rig potrzebujesz:

Zobacz jak krok po kroku wykonać przypon Blow Back Rig

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here