Łowisko “Perełka” należy do koła PZW Szczupak w Damnicy. Znajduje się 5 km od Damnicy. Możemy tam dojechać skręcając na drogę leśną w prawo przy pierwszym zjeździe na trasie z Damnicy do Damna. Należy się kierować na ośrodek zarybieniowy. Dojazd do zbiornika nie sprawia kłopotów – w lesie znajdują się drogowskazy.

1a2

CHARAKTERYSTYKA:

Staw jest położony w malowniczej scenerii z dala od jakichkolwiek zabudowań oraz ruchliwych dróg; otoczony przepięknymi lasami, bogatymi w grzyby i liczne zwierzęta. Możemy tutaj się zrelaksować i wypocząć w ciszy, w śród śpiewu ptaków i ryków dzikich zwierząt. Wyjątkowego uroku dodają powalone drzewa przez bobry oraz liczne stada kaczek i łabędzi. Łowisko jest zbiornikiem przepływowym i poprzedza je mniejszy i większy zbiornik wodny. Niedaleko Perełki zlokalizowana jest rzeka Łupawa oraz ośrodek zarybieniowy okręgu PZW Słupsk. Brzegi zbiornika porastają w 70% trzciny. Występuje tu także roślinność pływająca, która jest dobrze widoczna i nie stwarza zagrożenia. Stanowiska są łatwo dostępne, pozwalają na rozłożenie dużych namiotów, a także podjazd samochodem w celu wypakowania wszystkich niezbędnych klamotów karpiowych. Dno zbiornika jest w większości lekko muliste, nie ma spadów. Głębokość zbiornika wynosi od 1 m i proporcjonalnie rośnie do nawet 6-7 m na środku akwenu i przy spuście wody. Brak jest jakichkolwiek zaczepów, poza powalonymi drzewami na środku zbiornika, poza zasięgiem rzutu. Większość stanowisk znajduje się na brzegu lub pomostach. Na łowisku są wyznaczone miejsca parkingowe. Wędkarze mają także do dyspozycji niewielką wiatę, gdzie można się schować przed deszczem lub słońcem. Jest to raj nie tylko dla karpiniarzy, ale także spinningistów i wędkarzy amatorów. Każdy wędkarz znajdzie tutaj coś dla siebie. Karpiarze znajdą kilka ciekawych miejsc na kilku dniową zasiadkę. Chyba każdy karpiarz wie jaką przyjemność dają dzikie, bardzo waleczne karpie.

1a3

RYBOSTAN:

Podstawowym gatunkiem ryb pływających w zbiorniku są karpie oraz amury. Łowisko to także dom dla dużych szczupaków, okoni, linów, karasi, leszczy, płoci itp. Najczęściej łowione okazy karpi ważą 5-10 kg, lecz zdarzają się osobniki ważące nawet 15 kg lub większe. Amury również są bardzo duże (nawet 20 kg), lecz łowione sporadycznie. Łowisko jest systematycznie, co roku dorybiane wymiarowym karpiem. Na łowisku obowiązuje zakaz pływania pontonami czy łódkami . Dozwolone jest natomiast wywożenie zestawów łodkami RC.

1a1

KONTAKT i CENNIK:

 Kontakt:

Prezes koła Tadeusz Czarnowski tel. 502 525 935;

Skarbnik Józef Sołoducha tel. 509 978 399;

e-mail: szczupak.damnica@wp.pl

Strona WWW: https://www.facebook.com/szczupak.damnica

 

Cennik składek na łowisku specjalnym “Perełka” w Damnicy na rok 2015:

-członkowie PZW – posiadający aktualne składki – składka roczna 61,50 zł;
– członkowie PZW – posiadający aktualne składki – składka jednodniowa 12,30 zł;
-młodzież ucząca się – posiadająca aktualne składki – składka roczna 36,90 zł;
-wędkarze niezrzeszeni (nie będący członkami PZW) – składka roczna 246 zł;
-wędkarze niezrzeszeni (nie będący członkami PZW) – składka jednodniowa 24,60 zł;
-wędkarze niezrzeszeni (nie będący członkami PZW) – składka tygodniowa 73,80 zł;

MAPA DOJAZDU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here