Sposobów łowienie karpi jest w dzisiejszych czasach naprawdę bardzo wiele. Wędkarstwo karpiowe coraz Bradzie rozwija się w dzisiejszych czasach. Powstaje coraz więcej nowych metod łowienia karpi. Jednak jak w dzisiejszym artykule postaraj się Wam opisać dwie podstawowe metody łowienia karpi. Pierwsza metoda to łowienia karpi na spławik, natomiast druga metoda to tradycyjne łowienie karpi z gruntu.

Łowienie karpi na spławik

Chcą łowią karpie na spławik musimy mieć do tego odpowiedni sprzęt. Krótko mówiąc będzie nam potrzebna wędka, kołowrotek,żyłka główna,spławik,przypon a także haczyk.

Jaka wędka na karpia do łowienia na spławik ?

Wystarczającą wędką do połowu karpia na spławik będzie zwykła twarda gruntówka, która z pewnością wytrzyma silne odjazdy i szaleństwa karpia.

wędka na spławik na karpia

Kołowrotek do wędki spławikowej na karpia?

Przy wyborze kołowrotka już będzie trochę trudniej. Warto zwrócić uwagę na kołowrotek z wolnym biegiem szpuli, ponieważ gdy będziemy mieć większego karpia na wędce to w najgorszym wypadku mógłby nam wciągnąć wędkę do wody. Kołowrotek karpiowy z wolnym biegiem szpuli ma zapobiegać tego typu sytuacji.

kołowrotek na karpia

Żyłka na karpia do wędki spławikowej

Żyłka powinna być o średnicy minimum 0.20. Najczęściej jednak do połowu karpi metodą spławikową używam osobiście żyłki o średnicy 0,25mm.Zdecydowanie wole mieć trochę grubszą żyłkę niż za cienką.

żyłka na karpia

Jaki spławik na karpia ?

Odnośnie spławików jak dobrze wiecie na rynku wędkarskim spotkamy przeróżne spławiki o różnych gramaturach. Osobiście najczęściej używam spławika z grubą antenką o gramaturze 3 gramy.Bardzo często łowię też na spławik w nocy, więc używam spławików z miejscem na świetlika.

spławik na karpia

Przypon i haczyk na karpia

Przypon wykonuję z żyłki o średnicy 0,16 lub 0,18 mm. Bywają także sytuacje, że robię przypony z plecionki, lecz to najczęściej w miejscach gdzie są jakieś podwodne roślinności. Haczyk na karpia powinien być oczywiście wytrzymały najlepiej z grubego drutu.

haczyk na karpia

Najczęściej do połowów karpia na spławik używam haków w rozmiarze 6, ponieważ łowię dosyć często na trzy ziarnka kukurydzy konserwowej z puszki.

karp na kukurydze z [puszki

Mam nadzieję że początkującym wędkarzom zdecydowanie przybliżyłem w tym artykule dwie najpopularniejsze metody łowienia karpi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here